Arsenal BiH SC | Forum

Autor Tema: Dolasci, odlasci, transfer špekulacije, želje, razglednice itd...  (Posjeta: 882848 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Torlo

• Administrator
  • Korisnik
Odg: Dolasci, odlasci, transfer špekulacije, želje, razglednice itd...
« Odgovori #25095 : 02. April, 2020, 00:17:58 »
Novinari bezveze naglabaju.

Suludo je da ljudi uopšte planiraju transfere. U ovom periodu je sve neizvjesno.

Nije sezona okončana
Ne zna se hoće li se morati vraćati pare od tv prava
Ne znaju se vrijednosti igrača nakon pandemije
Možda neki manji klubovi bankrotiraju pa im veliki pokupe talente i bolje igrače.

Offline Amarildo

• Korisnik
  • Spol: Muški
  • Good old Arsenala, we're proud to say that name
« Odgovori #25096 : 23. April, 2020, 19:31:26 »
Slušam Podcast David Ornsteina, kaže Arsenal kao i svi drugi klubovi već planiraju poslove za transfer period, kad god da on počeo, ali obzirom da se ništa ne zna kako će ova sezona okončati, ništa se još ne može/ne smije privesti kraju. Spomenuo je da pratimo već godinu francuskog stopera (Axel Disasi), kome je ostala još godina ugovora sa Reimsom. Navodno Arteta želi dovesti stoperak koji je ljevak (što ovaj ipak nije), ali bi mogli otkupiti ugovor Pabla Marija za desetak miliona.
Ono što je još spomenuo jeste da je Arsenal spreman slušati ponude za igrače, što nije bio slučaj prethodnih godina, naglasivši Aubameyanga, možda i Lacazetta. Također klub je spreman prodati "a number of" stopera i veznjaka (nije spomenuo imena, ali pretpostavljam da se kod veznjaka odnosi na Mkhitaryana, Elnenya). Veli David, da bi se moglo vidjeti nekoliko poslova na koje nismo navikli, tipa zamjena igrača, dosta posudbi i slično, a koliko će klub trošiti zavisi o tome koliko i zaradi od prodaje.

Offline Robin van Batman

• Član Udruženja Arsenal BiH
  • Korisnik
  • *
« Odgovori #25097 : 23. April, 2020, 19:54:39 »
Pa ništa od tog nije novo .
Kupujemo kad prodamo i zaradimo . Mijenjali smo već igrače , Miki - Sanchez  . A o posudbama da ne pričamo .

Ono što mene plaši je da bi mogli prodati Aubu bez konkretne zamjene .

Offline Amarildo

• Korisnik
« Odgovori #25098 : 24. April, 2020, 00:24:35 »
Pa dobro, to Mkhi - Alexis je presedan, posudbe i nisu bile tolike česte, tek prošle Ceballos, možemo reći i Mari i Cedric mada su oni više dovedeni s namjerom da bude permanetno na ljeto. A sad vjerujem da će biti neke posudbe na 12 ili 18 mjeseci s obavezom otkupa ili tako.

A iskreno, izgubio sam vjeru da će Aubameyang ostati. Arsenal ga mora unovčiti ovo ljeto, teško da ćemo doći do Lige Prvaka. Naravno, radije bih njega zadržao nego Lacazettea, ali šta je tu je. S druge strane, radije bih doveo jednog vrhunskog stopera nego napadača, ako budemo morali birati između te dvije pozicije, jer vjerujem da Martinelli/Saka/Nelson/Nketiah imaju sasvim dovoljno kvaliteta da se rotiraju u prvih 11 (naravno neće biti efiksni kao Auba, ali mogu dati dobar doprinos na krilu).

Offline tbz

• Korisnik
« Odgovori #25099 : 24. April, 2020, 09:39:58 »
Pa ništa od tog nije novo .
Kupujemo kad prodamo i zaradimo . Mijenjali smo već igrače , Miki - Sanchez  . A o posudbama da ne pričamo .

Ono što mene plaši je da bi mogli prodati Aubu bez konkretne zamjene .

Kažu bolji Laca igrač od Aube, pu oviše učestvuje u igri, samo da ga krene sa gomovima (hhh). Realnost je da je Giroud bio bolji, korisniji i efikasniji napadač od Lace.

Ovom gomilanju polovnih štopera nema kraja. Dolaskom Marija i tog Francuza imali bi 8-9 štopera, koje kad sastavimo ne možemo izvući dobrog igrača.

Offline TV5

• Korisnik
  • FA14 & VR46
« Odgovori #25100 : 24. April, 2020, 14:01:29 »
Trebamo biti realni da ce nas Auba napustit i neka napusti sve pet,bez zamjerki,a isto tako trebamo biti realni da cemo postati..tanki ko baslija..teske godine nam slijede realnp

Offline Amarildo

• Korisnik
« Odgovori #25101 : 24. April, 2020, 15:14:00 »
Realnost je da je Giroud bio bolji, korisniji i efikasniji napadač od Lace.

Koji si ti sport gledao?

Offline tbz

• Korisnik
« Odgovori #25102 : 24. April, 2020, 16:07:10 »
Onaj ko i ostali. Pogledaj statiatiku i broj golova datih po sezoni i sam ćeš se uvjeriti u istinitost mojih riječi. Usto, ne zaboravi da je jedan plaćrn 60-ak, a drugi, mnogo osporavani i uvijek kritikovani, 10-ak miliona

Offline Torlo

• Administrator
  • Korisnik
« Odgovori #25103 : 24. April, 2020, 16:57:55 »
Lacazette  nije opravdao uloženi novac. Giroud je imao nevjerovatnih promašaja ali je odigrao više ključnih poteza u utakmicama nego Laca.

Ako se gleda uloženo-dobijeno Giroud je definitivno bio korisniji.

Offline Amarildo

• Korisnik
« Odgovori #25104 : 24. April, 2020, 18:33:21 »
Onaj ko i ostali. Pogledaj statiatiku i broj golova datih po sezoni i sam ćeš se uvjeriti u istinitost mojih riječi. Usto, ne zaboravi da je jedan plaćrn 60-ak, a drugi, mnogo osporavani i uvijek kritikovani, 10-ak miliona

Statistika uopće ne vaga u korist jednog ili drugog. Lacazette je plaćen 50-ak miliona, što opet nije neka razlika kad uzmeš cijene transfera 2012. i pet-šest godina kasnije. Giroud je koštao Arsenal trofeja u svojim prvim sezonama. Otišao je kad je tek stasao. Lacazette je igrao u najgorem periodu za Arsenal u zadnje dvije decenije i uvijek je bio sasvim efikasan, tek u ovoj zadnjoj sezoni poslije povrede je upao u lošu formu, a do tada se niko nije usudio kritikovati jer nije ni bilo potrebe.

Offline Allem

• Korisnik
« Odgovori #25105 : 06. Maj, 2020, 21:39:30 »
Upamecano ili Partey?

Koga bi vise voljeli imati u timu? :D goool(1) kf:

Offline Robin van Batman

• Član Udruženja Arsenal BiH
  • Korisnik
  • *
« Odgovori #25106 : 06. Maj, 2020, 23:20:46 »
Ko je Partey , ona čamuga iz Atletiko Madrida ?
Ne vjerujem da ćemo vezu pojačavati , Arteta je našao foru za Xhaku i balans sa Toreirom . Vjerujem da iako budemo kupovali , to će biti štoper . Opet , ne znam baš da će to biti ovaj iz Leipziga jer je papreno skup a vjerujem da će se puno toga u smislu transfera promijeniti sada .

Iskreno , mislim da Arteta neće ništa raditi . Neće imati ni sredstava a i zadovoljiti ćemo se mi tim nekim 4tim mjestom još malo . Retardirano vlasništvo , kao u NBA - bitno da GM pravi lovu a trofeji su sekundarni cilj .

Online Ajdin

• Moderator
  • Korisnik
  • You better run, you better take cover!
« Odgovori #25107 : 07. Maj, 2020, 00:51:49 »
Partey je masina, Upamecano takodjer, s bilo kojim bih bio presretan, al ne nadam se puno.

Offline Amarildo

• Korisnik
« Odgovori #25108 : 07. Maj, 2020, 01:15:15 »
Mislim da smo za Parteya baš zagrizli, a to je bio slučaj i prije dolaska Artete. Haman da su sve strane voljne da dođe do dogovora, on i klubovi, mene samo što plaši da neće uletiti United ili neko treći s ponudom, pa pokupit nam ga ispred nosa. A navodno da se spominje i neka trampa Laca za Parteya. Ne bi me iznenadilo, obzirom da će klubovi sada maksimalno tražiti načine kako da dobiju i jare i pare.

Offline tbz

• Korisnik
« Odgovori #25109 : 07. Maj, 2020, 10:32:20 »
 U doba ove krize mislim da će klubovi sve više pribjegavati posudbama i trampama igrača.