Twitter feed
Postani clan

EPL: Liverpool – Arsenal 4-4

U nevjerovatnom derbiju Engleske Premier Lige, Arsenal i Liverpool su na Anfieldu odigrali neriješeno 4-4(1-0 prvo poluvrijeme). U utakmici koja je imala veliku simboliku na legendarno osvjanje titule Arsenala 1989, tim je pokazao veliku borbenost i samo  zahvaljujući odbrambenim greškama osvojio jedan bod.
Igrač utakmice je bio definitivno Andrey Sergejevich Arshavin sa nevjerovatna 4 postignuta gola!
Ovim remijem smo se primakli Chelsea-u na pet bodova.

gun__1240348568_emp-7173350

Prvo Poluvrijeme
Wenger je napravio pa izmjena u odnosu na sastav koji je igrao na Wembleyu u subotu. Bacary Sagna, Andrey Arshavin, Samir Nasri i Nicklas Bendtner su krenuli od početka dok su Eboue i Theo Walcott premješteni na klupu. Adebayor i Van Persie su odsustvovali zbog povrede odnosno odmora.

Početak utakmice pripao je Liverpoolu vrebali su sa svih strana ka golu našeg Fabianskog.Već u 180-toj sekundi Fabianski je bio na iskušenju Torresa koji je  svoju sreću oprobao sa distance. U 18. minuti Torres ponovo pokušava, Fabianski sjajno brani.

Arsenal je svoju prvu priliku imao tek nakon pola sata igre, Bendtner promašuje…

U 36. Minuti na scenu stupaju Nasri i Fabregas – Nasri krade loptu i probacuje je za Fabregasa a kapiten sjajno asistira Arshavinu koji pogađa za 0-1 …Anfield se zaledio!
Liverpool je do kraja poluvremena grčevito tražio izjednačenje ali bezuspješno.

Drugo Poluvrijeme

Drugo poluvrijeme loše počinje za nas. Torres u 49. Minuti , na ubacivanje Kuyta, glavom  pogađa za 1-1! Svima je bilo jasno da će ovo izjednačenje podići ritam same utakmice, a to se ubrzo potvrdilo kada Benayoun pogađa za vodstvo Liverpoola u 56. minuti. Ponovo je asistent bio Kuyt.

Međutim Gunnersi se ne predaju – Arshavin uzvraća u 67. minuti, kada uzima loptu na sredini terena od Arbeloe i rutinski savladava Pepea Reinu i pogađa za 2-2!
Samo tri minute nakon toga naše pojačanje iz Zenita koristi grešku Fabia Aurelia i po treći put savladava Reinu  za vodstvo Topnika od 2-3!
Igra se rasplamsala, na obe strane sjevaju napadi…

Ali nije prošlo ni 3 minute i Torres ponovo glavom pogađa za izjednaèenje 3-3!
Oba tima su  ovu nevjerovatnu željala utakmicu  pobjedom privesti kraju. Ipak nakon fenomenalnih 20 minuta (od 48 do 70) kada je postignuto čak 5 golova, utakmica se malo smirila ali je tempo i dalje bio frantičan! Wenger pravi izmjenu i umjesto indisponiranog Denilsona uvodi Theo Walcotta čto se isplatilo u 90 minuti – nakon kornera Liverpoola, Theo uzima loptu u brzoj kontri i pronalazi Arshavina koji po treći put dovodi Arsenal u vodstvo i postiže svoj nevjerovatni četvrti gol!

Svi navijači Gunnersa su strijepili posljednjih nekoliko minuta…Webb je utakmicu produžio za 5 minuta, samo on zna zašto…i nakon toga šok za Topnike – Benayoun koristi smušenost u odbrani Arsenala i ponovo pogađa za Liverpool i konačni rezultat od 4-4!!

U posljednjim trenutcima meča pogađa Cesc Fabregas ,ali je gol postignut iz očiglednog ofsajda , te je gol opravdano poništen.
Kada se sve sabere i oduzme možemo biti zadovoljni sa ovim remijem mada ostaje žal za pobjedom koja je bila vrlo blizu..
Junak meča – Andrej Arshavin sa nevjerovatnih 4 gola na Anfieldu svoje mjesto u historiji je potencijalno zapečatio , a posljednji igrač Arsenala kojemu je to uspjelo bio je Julio Baptista u kupu prošle sezone. Ipak Arshavinov podvig je veći jer je ovo ipak Premir Liga.