Twitter feed
Postani clan

EPL: Arsenal – Manchester Citi 3-1 (link za golove)

drago zbog Fabregasa. Svojim igrama je zasluzio da ga i golovi konacno krenu, i ocito je da mu je i sam Wenger rekao da sutira cesce – sinoc je to uradio u nekoliko navrata i to mu se vratilo golom. To samo pokazuje sta samopuzdanje uradi od igraca…

Sto se tice tima, Wenger je kao sto se i ocekivalo izvrsio samo jednu izmjenu – povrijedjeni Ljungberg je zamijenjen Diabyem tako da smo igrali sa jednim klasicnim napadacem. Stimalo je i to dobro – stvarali smo sanse i onda u 12. minuti repriza izjednacenja protvi Boltona – ubacaj sa desne strane (ovaj put je to uradio Eboue) a Rosicky koristi neopreznost odbrane Citya i u trku postize prvi gol. Malo nakon toga jedan sjajan sut Fabregasa iz daljine j nagovjestio njegove namjere veceras. Ipak do kraja poluvremena, City je u jednom od rijetkih napada uspio izjednaciti. Lehman je slabo ispucao loptu – tacnije dodao je Bartonu koji je proslijedio do Johnsona koji sjajnom loptom pronalazi Beasleya i ovaj matira istrcalog Lehmana – 1-1.

Drugi dio je po obicaju donio pritisak Arsenal. U 67. i 69 minuti dvije sanse za Adebayora koji je pokazao da se nalazi u krizi kad je u pitanju realizacija. Prvo je dugo cekao i sut mu je blokiran,, a zatim je sjajno sutirao glavom ali jo bolja odbrana Issaksona. Ipak olaksanje je doslo u 73. minuti. Nakon pokusaja Rosickog da probije Cityevu odbranu, lopta se odbila do Fabregasa koji sjajnim sutem matira Issaksona. Fantastican gol mladog spanca!

Do kraja se i Baptista upisao u listu strijelaca nakon jedne guzve ali je i Lehman morao intervenisati nakon jedan-na-jedan sanse za Samarasa.

Ostalo je 3-1 i sada je vec skoro sigurno da ce Arsenal zavrsiti medju prva cetiri – jedino je pitanje da li kao treci ili cetvrti!