Postani clan

EPL: Blackburn – Arsenal 1-1

Wenger je odlucio ipak staviti u pocetnu postavu Eduarda koji se cini se oporavio od povrede. Doduse, nije bio u stanju odigrati cijeli susret ali je bitno da je poceo igrati zasigurno. Sastav je bio slijedeci:

Lehmann – Sagna, Clichy, Toure, Gallas – Flamini, Hleb, Fabregas, Walcott – Van Persie i Eduardo.

Sa klupe su jos usli Senderos umjesto Gallasa, Denilson umjesto Eduarda, te Bendtner umjesto Walcotta. Poceli smo dosta nervozno ali naon 5-10 minuta uspjeli smo stvoriti solidnu kontrolu utakmice. Eduardo je izgledao opasno i jedina zamjerka bi bila mala sebicnost. U dva navrata je odlucio sutirati iz pozicije iz koje nije bas mogao puno uraditi, umjesto da pokusa uposliti nekoga. U 18 minuti Arsenal vodi 1-0. Clichy je ubacio sa lijeve strane, Walcott glavom vratio loptu u peterac gdje je nastala guzva iz koje su pokusali Eduardo i Fabregas, ali su njihovi udarci bili izblokirani; lota se onda odbila i na nju je natrcao Van Persie i zakucao je u mrezu. Nakon tog gola Arsenal je imao jos par poluprilika ali nisu uspjeli povisiti to vodstvo. S druge strane Blackburnove sanse su uglavnom dolazile iz prekida – nesto s cim Arsenal nije bas djelovao previse ugodno.

U 22. minuti nakon jednog starta da izbaci loptu, povrijedio se Gallas. Par minuta kasnije, zamijenjen je Phillipom Senderosom. Nadamo se samo da nije u pitanju veca povreda.

U drugom dijelu Blackburn je potpuno kontrolisao igru. Arsenal nije imao nikakve pasove i lopta se gubila veoma lako. U tim trenutcima je zaista izgledalo kao da je pitanje vremena kada ce domaci izjednaciti. Ali nazalost njihov gol je dosao kao plod jos jedne greske Jens Lehmanna u 72. minuti. David Dunn je dobio loptu u sredini i sutirao prema golu a Lehmann je pokusao ko zna sta – vjerovatno da uhvati loptu medjutim ona mu je prosla kroz ruke i zavrsila u mrezi. Dvije utakmice, dvije greske Nijemca – ovaj put kostalo nas je poena.

Nakon primljenog gola, Arsena je odigrao mlo bolje i imali su dvije dobre sanse – prva za Walcotta a druga u 84 minuti za Bendtnra koji je prevario i golmana ali onda odlucio da ubaci. Lopta je dosla do Hleba koji je produzuje do Fabregasa – sve ovo u ne vise od 2 metra kvadratna i u sesneastercu Blackburna, medjutim sut Fabregasa je bio blokiran i sansa je propala. U 86.minuti, kapiten domacih Nilson je dobio drugi zuti nakon starta s ledja nad Van Persiem. Blackburn se branio i na kraju odbranio – osvojili su rekao bih zasluzen bod.

Naredno kolo Arsenal igra protiv Manchester Citya koji ima 3 pobjede iz prve tri utakmice – zadnja, pobjeda nad Man Unitedom!