Bolton – Arsenal 1-3

15. Februara 2007. Komentari isključeni za Bolton – Arsenal 1-3 Arhiva utakmica Redakcija

Almunia – Djurou, Toure, Gilberto, Clichy – Hleb, Diaby, Dnilson, Rosicky – Adebayor, Baptista.

Na klupi su jos bili Hoyte, Aliadiere, Ljungberg, Walcott te golman Poom.

Odmah na pocetku Arsenal je preuzeo inicijativu i dominirao utakmicom. To je dovelo i do ranog vodstva – u 13. minuti. Na desnoj strani se Denilson izborio za loptu, dodao loptu do Rosickog ciji je sut bio blokiran ali lopta nekako dolazi do Adebayora koji sutira snazno a lopta na putu prema golu odara Steliosa i zavrsava u mrezi pored nemocnog Jaaskelainena.

I nakon gola Arsenal je dominirao i nekoliko prilika je propusteno pogotovo od strane Baptiste koji je izgledao kao da nije imao nimalo samopouzdanja. Pred kraj poluvrmena najbolja prilika za Bolton kada Stelios pogadja precku.

U drugom dijelu Bolton je igrao puno bolje a Arsenal kao da su bili zadovoljni ovim rezultatom iako su propustili nekoliko poluprilika pogotvo iz kotranapada. Vrhunac se dogodio u 68 minuti kada je Baptista fauliran u sesneastercu. Penal je izveo kapiten Gilberto Silva ali je zapucao loptu preko gola. Malo kasnije 100% sansa za Adebayora koji je prosao i golmana ali onda umjesto prazan gol pogodio stativu. Sve je ovo mirisalo na onu staru izreku da ako ne iskoristis sanse bit ces kaznjen! I to se upravo desilo i to u 92 minuti. Po obicaju Bolton je najopasniji iz prekida – jedan takav prekid je rezultirao golom od strane odbrambenog igraca Abdulaye Meitea.

Dakle produzetci…najbolja sansa u prvom dijelu je dosla za Bolton kada je nakon jednog centarsuta Gilberto promjenio pravac lopte i pogodio svoju stativu. Istovremeno treba raci da je Wenger napravio sve tri izmjene: Ljungberg umjesto Hleba, Aliadiere umjesto Rosickog te Hoyte umjesto Djuroua.
Drugi dio produzetaka je donio bolju igru Arsenala i posebno Aliarierea koji je napravio fantastican prodor sa svoje polovine terena, odlicno uposlio Ljungberga a svedjanin pokazao da njegovo vrijeme jos nije proslo – fantastican sut i gol za vodsvo od 2-1. U zadnjim trenutcima produzetaka Adebayor je oboren u sesneastercu i jos jedan penal za Topnike. Ovaj put realizator je trebao biti Baptista ali je i on proasio – gotovo isti sut kao i Gilberto. Ipak par minuta kasnije brza kontra Arsenala i lagan pogodak za Adebayora postavivsi koancnih 3-1

Arsenal ce u nedjelju igrati 5 kolo FA Cupa protiv Blackburna.