FA Cup: Arsenal – Bolton 1-1

29. Januara 2007. Komentari isključeni za FA Cup: Arsenal – Bolton 1-1 Arhiva utakmica Redakcija

Arsen Wenger je imao dosta problema oko sastavljanja tima za ovaj susret. Na listi povrijedjenih su Van Persie, Hleb, Djurou, Ljungberg, Gallas, Eboue te kaznjeni Gilberto. Kada se pogleadaju imena nije tesko zakljuciti da bi vecina njih bila u prvih 11 da su spremni. No ipak Wenger nije kao njegov kolega Jose Mourinho koji se konstantno zali na nedostatak povrijedjenih igraca…Wenger je izveo sastav koji je imao na raspolaganju i to je to!

Dakle igrali su:

Almunia

Hoyte     Toure    Senderos    Clichy

Walcott   Flamini   Fabregas   Rosicky

Adebayor    Henry

Kao i svaki susret protiv Boltona, bila je to vrlo fizicka borba bez pravih sansi u prvom poluvremenu osim jednog 'mangupskog' pokusaja petom Henrya nakon nesporazuma odbrane Boltona.

Drugo poluvrijeme je pocelo golom Boltona koji je postigao Kevin Nolan u 50-toj minuti. Tek nakon toga Arsenal je poceo igrati i stvarati prilike ali je izjednacenje doslo tek u 77-moj minuti kada je slobodan udarac izveo Fabrega a na zadnjoj stativi Klolo Toure glavom pospremio loptu u mrezu.

Do kraja je bilo jos par poluprilika ali je ostalo 1-1.