25. Januara 2007. Komentari isključeni za Zvijer ponovo pogodio!!! Igrači Redakcija

Hoyte    Senderos    Toure    Traore

Walcott   Fabregas  Diaby   Denilson

Aliadiere    Baptista

Na klupi su jos bili Poom, Hleb, Eboue, Flamini, Randall

T ottenham je poceo sjajno i vec nakon 20 minuta imali su prednost od 2-0! Arsenal je ponovio dosta losu igru u odbrani jos iz utakmice sa Liverpoolom jer su oba gola dosla nakon defanzivnih greski – prvi preko Berbatova koji je iskoristio nesporazum izmedju Almunie i Tourea, a drugi nakon ubacaja u sesneasterac od strane Huddlestona, Baptista je nesretno ubacio loptu u svoju mrezu!

U prvom poluvremenu Arsenal je imao par sansi da se vrati  u mec ali je ostalo 2-0. Drugo poluvrijeme, druga prica. Narocito nakon sto je Hleb zamijenio Diabya te Eboue Aliadieria – Arsenal je vise razvukao Tottenhamovu odbranu i preko Julia Baptiste postigao dva gola. Prvi nakon akcije sa Fabregasom, Baptista je sam izasao pred Robinsona i lagano ga matirao a drugi nakon sjajnog prodora Justina Hoytea po desnoj strnani i odlicnog ubacaja, Baptista – Zvijer je samo ubacio loptu u praznu mrezu.

Ovim je Arsenal nastavio seriju neporazenosti u duelima sa ljutim rivalima – poslijednji put su izgubili 1999!