Carling Cup: Arsenal – Newcastle 2-0

26. Septembra 2007. Komentari isključeni za Carling Cup: Arsenal – Newcastle 2-0 Arhiva utakmica Redakcija
U drugo poluvrijeme Arsenal ulaz još ofanzivnije. Prilike su se redale, ali golova nije bile. Kljuèna minuta ove utakmice bila je izmjena koju je Wenger napravio a to je ulazak Diabya umjesto Ebouea. Od 70. minute i gosti su poèeli prijetiti, stvorili su nekoliko prilika meðutim golova nije bilo.

Prvi pogodak desio se u 83. minuti. Armand Traore je bio asistent a Bentdner je glavom poslao loptu u gol. Dugo
najavljivani talenat konaèno je dobio priliku i na najbolji moguæi naèin je iskoristio. Nakon ovog gola gosti su krenuli još ofanzivnije, meðutim, to je ostavlio više prostora za napad Arsenala.

Konaènih 2-0 postavio je brazilac Denilson na asistenciju Diabya koji je prethodno predriblao dvojicu Newcastleovih igraèa.

Arsenal je u velikoj formi i pobjeðuje bilo da igra sa juniorima timom ili najjaèim timom. Ove sezone Arsenal je još uvijek neporažen, a posljednji poraz desio se na prijateljskoj utakmici protiv Salzburga na pripremama u Austriji.