Twitter feed
Postani clan

LS: Sevilla – Arsenal 3-1

cl_trofej.jpgArsenal je pretrpio svoj prvi poraz jos od Aprila ove godine, izgubivsi veceras od Seville 3-1 u okviru petog kola Lige Sampiona. Topnici su upotpunosti bili nadigrani od strane spanskog predstavnika i samo zahvaljujuci nepreciznosti napadaca Seville, rezultat nije bio mozda cak i veci.

Arsenal je imao start iz snova, postigavsi vodeci pogodak vec u 11. minuti preko Eduarda, na asistenciju Bendtnera. Sve do 20-te minute, Arsenal je dominirao terenaom i cinilo se da ce ovo biti jos jedna relativno lagana utakmica. Medjutim nakon eurogola Keite u 25-toj minuti, sve se promjenilo. Odbrana je izgledala kao da igraju po orvi out zajedno, sredina bez ideje, napad odsjecen.

Totalno bezidejna igra Topnika bila je kaznjena od strane Seville i to preko Fabiana u 35-toj minuti te iz jedanaesterca u 88-moj koji je izveo Kanoute. Arsenal osim pogotka i par poluprilika nije imao prave sanse i broj pogresnih pasova od strane Topnika je bio nevjerovatan. Slag na tortu je bila odluka sudije da posalje Arsene Wengera na tribine, malo prije treceg gola, nakon protesta. Ostaje sada da se izvuku pouke iz ovog poraza, i nastavi dalje. Sigurni smo da ovaj tim to moze!

Tagged with: , , , ,