EPL: Aston Villa – Arsenal 0-1

14. Marta 2007. Komentari isključeni za EPL: Aston Villa – Arsenal 0-1 Arhiva utakmica Redakcija

Arsenal je sa teskog gostovanja na Villa Parku osvojio sva tri boda. Jedini pogodak je stigao u 10. minuti nakon suta Baptiste, lopta se odbila od Diabya i pomalo sretno usla u gol. Arsenal igrao solidno u prvom dijelu ali je drugo poluvrijeme bilo jako lose. Aston Villa je dominirala ali je odbrana Arsenala sa Gallasom, Gilbertom, Hoyteom i Djurouom ipak izdrzala i obavila svoj zadatak.

Treba dodati da je poslijednjih 15tak minuta igrao i Rosicky sto je dobar znak da se i on vraca sa povrede. Bilo kako bilo prosjecna predstava ali veoma bitna tri boda za Arsenal. Sada smo na trecem mjestu  sa 55 bodova. Slijedeci susret je protiv Evertona u gostima u nedjelju.