Twitter feed
Postani clan

Liga Sampiona: PSV – Arsenal 1-0

jednu od najlosijih utakmica u poslijednje vrijeme i iako ni domaci tim nije poazao puno vise, jedan momenat je odlucio mec: sjajan udarac Mendeza sa 25-30 metara po zemlji.

Wenger je izveo dosta jak sastav veceras sa gotovo svim prvotimcima:

Lehman – Gallas, Toure, Senderos, Clichy – Rosicky, Fabregas, Gilberto, Hleb – Henry i Adebayor

Zbog nedostatka pravog desnog bocnog (povrede Ebouea i Hoytea), William Gallas je poceo na toj poziciji. I moram odmah reci imao dosta prosjecnu utakmicu. Istovremeno, vezni red je izgledao umorno i bez pravih ideja, dok je napad bio dosta odsjecen.

Prvo poluvrijeme je donijelo poprilicno dosadnu i tvrdu utakmicu. Nijedan tim nije zelio napraviti eventualni kiks i bila to prava rovovska borba za svaku loptu. Najbolje sanse imao je Arsenal i to prvo u 13. minuti kada su Rosicky i Henry izmjenili sjajan dupli pas ali je sut Rosickog krajnjim naporom odbranio veceras sjajni Gomes. Malo kasnije Henry pokusava iskosa sa lijeve strane ali prebacuje preko gola. Pred kraj poluvremena, Rosicky sjajsno pronalazi Henrya, ovaj prima loptu u sesneastercu i iz teske situacije uspjeva uputiti volej udarac prema golu ali direktnu u Gomesa.

Drugo poluvrijeme dosta slicno sve do 61. minute kada igraci Arsenala dopustaju Edison Mendezu da uputi snazan prizemni sut sa nekih 30tak metara koji zavrsava u donjem desnom uglu Jens Lehmana za 1-0. Nakon gola PSV je jedno vrijeme izgledao opasniji a najbolju sansu za izjednacenje imao je Fabregas ciji dobar udarac sa 17-18 metara Gomes boskuje u korner. U zadnjih 15 minuta, Wenger je izvrsio i jedinu izmjenu ubacivsi Baptistu u igru umjesto Hleba ali bez veceg ucinka. Na kraju je ostalo 1-0, rezultat koji daje dosta nade PSV Eindhovenu da se plasira u slijedeci krug.