Twitter feed
Postani clan

LS: Villarreal – Arsenal 1-1

cesc_kapitenArsenal je napravio veliki korak ka plasmanu u polufinale Lige Šampiona odigravši 1-1 u gostima protiv Villarreala. U utakmici sa dva različita poluvremena, Topnicima će na Emiratima biti dovoljna i minimalna pobjeda za prolazak dalje.

Wenger je napravio samo jednu izmjenu u odnosu na sastav koji je počeo protiv Manchester Citya u subotu – oporavljeni Samir Nasri je zamjenio Andreya Arshavina koji nema pravo nastupa u Ligi Šampiona. Denilson i Alex Song su u sredini terena nastavili biti podrška kapitenu Cescu Fabregasu koji je ponovo igrao na poziciji ofanzivnog veznog.

Prvo Poluvrijeme

Domaći su odlično otvorili utakmicu i odmah pokazali da neće biti lagan protivnik. Arsenal se nije baš najbolje snašao na samom početku i to je kažnjeno u 10 minuti kada kapiten domaćih, Marcos Senna sjajnim udarcem sa nekih 20-tak metara šalje loptu pod prečku. Ostao je utisak da je sredina terena, prije svega Song ili Denilson mogla reagovati bolje i eventualno izblokirati udarac.

Nakon gola domaći su nastavili sa napadima i imali su par poluprilika. Stvari su išle samo na gore za Arsenal – prvo je u 27. minuti Manuel Almunia povrijedio zglob i morao napustiti teren a pred sami kraj prvog dijela, povrijedio se i William Gallas (u duelu sa Alexom Songom!) i on je morao vani a zamjenio ga je Johan Djourou.

Drugo Poluvrijeme

adebayorvillarreal

Drugi dio je bio potpuno drugačiji – Arsenal se probudio i veoma brzo uspostavio potpunu dominaciju! Brzi pasovi, proigravanja i ogroman procenat posjeda lopte su bili naznaka da je izjednačenje blizu. Nakon par poluprilika, to se desilo u 66. minuti. Akcija koju smo se navikli gledati ove sezone kada Fabregas i Adebayor igraju – Cesc majsorski prebacuje protivničku odbranu i nalazi Adebayora koji prima loptu na prsa i onda “makazicama” postiže izjednačujući gol! Fenomenalan potez Adebayora za svoj 15-ti gol sezone!

Nakon izjednačenja, Arsenal je imao par poluprilika da dođe i do vodstva ali prvo Nasri pa onda i Walcott su bili neprecizni. I domaći su mogli do pobjede pred kraj ali srećom napadači nisu pratili odličan prodor Fernandeza u 87. minuti.

Očito je da Arsenal ima prednost pred revanš, ali ovaj duel je daleko od završenog. Uz par novih igrača (povratak sa liste povrijeđenih), Topnici ne bi smjeli propustiti ovu priliku da se po drugi put u svojoj historiji plasiraju u polufinale Lige Šampiona.