EPL: Derby – Arsenal 2-6

1. Maja 2008. Komentari isključeni za EPL: Derby – Arsenal 2-6 Arhiva utakmica Redakcija
U utakmici koja rezultatski nije imala gotovo nikakav znacaj, Arsenal je po drugi put ove sezone "rasturio" fenjerasa Derby County. Topnici su kao sto se i ocekivalo, imali potpunu kontrolu nad utakmicom i pored cinjenice da su nastupili bez velikog broja prvotimaca.

Mrezu domacih je naceo Nicklas Bendtner u 25. minuti, na nesebicno dodavanje Robina van Persiea. Nakon sto su domaci uspjeli izjednaciti u 31. minuti, vodstvo je povraceno u 39, ovaj put strijelac je bio Robin van Persie. Dakle na poluvrijeme se otislo rezultatom 1-2 za Arsenal.

U drugom dijelu na teren je usao Emmanuel Adebayor umjesto van Persiea koji je osjecao manju povredu. Adebayor je to iskoristio na najbolji nacin, odigravsi sjajnih 45 minuta u kojima je uspio postici cak het-trik! Prvi gol je stigao u 59. minuti (1-3), da bi nakon sto su domaci smanjili na 2-3, Walcott povecao na 4-2 vec u narednom napadu.

Zatim je Adebayor upotpunio svoju vecer sa jos dva pogotka – prvi u 80., a drugi u 91. minuti, za konacnih 2-6. Adebayor je ovim het-trikom dosao na magicnu brojku od 30 golova u sezoni! Malo ko je to od njega ocekivao!