EPL: Man United – Arsenal 2-1

14. Aprila 2008. Komentari isključeni za EPL: Man United – Arsenal 2-1 Arhiva utakmica Redakcija
aw_ball.jpgArsenal je porazom na Old Traffordu izgubio svaku sansu da se ukljuci u borbu za titulu prvaka Engleske. Topnici su u jednoj od najuzbudljivijih utakmica ove sezone, dosta nesretno izgubili i pored dosta dobre igre koju su prikazali. Kada Alex Ferguson kaze da je Arsenal zasluzio nesto iz ove utakmice onda je sve jasno.

Wenger je napravio par izmjena u odnosu na sastav iz Lige Sampiona – neke su bile primorane, neke ne. Tako je na golu bio Jens Lehmann zbog povrede Almunie, do je iz sastava skroz izostavljen Phillipe Senderos a umesto njega po prvi put ove sezone nastupio je Alex Song.

Da ovaj tim Arsenala moze naidgrati svakoga pokazalo je prvo poluvrijeme. Arsenal je dominirao u svim segmentima igre i vec tada je postalo jasno da ce se zaliti za rpopustenim sansama Adebayora ponajvise, ali i van Persiea i Fabregasa. Prosto je nevjerovatno kako je ostalo 0-0 na poluvremenu.

Drugi dio je poceo kao iz snova – centarsut van Persiea sa lijeve strane u gol je s(p)retno pretvorio Emmanuel Adebayor. Medjutim stare boljke su ponovo isplivale na povrsinu – kao protiv Chelsea i Liverpoola, Arsenal je napravio glupost u odbrani i dozvolio protivniku da preokrene rezultat. Ovaj put vodstvo je trajalo nekih 6 minuta kada je Gallas igrao rukom u sesneastercu i dao C. Ronaldu sansu da poravna rezultat, sto je ovaj i ucinio.

Nakon toga jos par prilika za Topnike ostaje neiskoristeno i onda jos jedna kazna – slobodan udarac je na ivici sesnaesterca skrivio Gilberto a Hargraves postigao pobjedonosni gol za Manchester. Do kraja je bilo sansi da se izjednaci ali i da se primi treci gol. Van Der Sar je bio odlican za Manchester i prosto je nevjerovatno sta je sve branio.

Arsenal ce do kraja sezone igrati za ponos i za trece mjesto. Liverpool je svega pet bodova iza i ceka bilo koju gresku.