EPL: Burnley – Arsenal 1-1

17. Decembra 2009. Komentari isključeni za EPL: Burnley – Arsenal 1-1 Utakmice Redakcija

Topnici u 17. kolu Premier lige nisu uspjeli savladati ekipu Burnleya na gostovanju, te su tako prosuli nova 2 boda. Prije meča 3 boda su bila imperativ, kako bi se nastavila serija dobrih rezultata i održala manja razlika za vodećim Chelseom i Man.Utd., ali na kraju igrači Arsene Wengera mogu biti i zadovoljni osvojenim bodom jer je Burnley igrao mnogo bolje i imao više prilika za pobjedu. Fabregas je doveo Arsenal u vodstvo u 7. minuti, da bi konačnih 1-1 postavio Alexander iz penala u 28. minuti meča.

Arsenal je bolje otvorio meč i igrao sasvim zadovoljavajuće u prvih 15. minuta, treba izdvojiti i nespretnu intervenciju Vermaelena, koji je loptu vrativši glavom unazad umalo postigao auto-gol, srećom Almunia uz pomoć prečke zaustavlja loptu. U 7. minuti kapiten uzima loptu na vrhu protivničkog šesnaesterca, prolazi nekoliko igrača i smješta je u desni donji ugao gola Burnleya, 0-1 na Turf Mooru. Ovo je bio najraniji pogodak, koji su Topnici ove sezone postigli. Nedugo zatim u 16. minuti Arshavin pogađa stativu. Za neiskorištene šanse Topnika slijedi kazna, u 28. minuti Thomas Vermaelen pravi prekršaj u svom šesnaestercu, sudija Mike Dean pokazuje na bijelu tačku, sa koje je siguran Alexander i poravnao rezultat na 1-1. Do kraja prvog poluvremena sjajne prilike za novo vodstvo Topnika imali su Arshavin i Vermaelen, ali bez učinka. U 43. minuti igru je napustio kapiten Fabregas zbog ozljede tetive koljena i kako sad stvari stoje propustiće subotnji duel sa Hullom.

U drugom poluvremenu blijeda partija igrača Arsenala, koji su imali nekoliko poluprilika i nisu bili u stanju ozbiljnije ugroziti gol Burnleya. Dok su igrači domaćina imali bolju igru i više prilika, od kojih treba izdvojiti stativu Eaglesa u 62. minuti i priliku Fletchera koji se našao sam, ali šutirao visoko preko gola.

Sve u svemu Topnici ovim ne(planiranim) bodom mogu biti zadovoljniji od domaćina, koji je bio mnogo bolji protivnik i imao više šansi za pobjedu. Sljedeći meč za Arsenal je u subotu, kada na Emiratesu dočekuju ekipu Hulla.