EPL: Chelsea – Arsenal 2-1

24. Marta 2008. Komentari isključeni za EPL: Chelsea – Arsenal 2-1 Arhiva utakmica Redakcija
sagna_gol.jpgArsenal je ispustio vodstvo od 1-0 na Stamford Bridgeu i dozivio drugi poraz sezone. Ovaj poraz bi mogao znaciti i definitivan oprost od borbe za titulu. Topnici su prije malo vise od mjesec dana imali 5 bodova prednosti na Manchester Unitedom a sada su 6 bodova u zaostatku.

Londonski derbi je donio dobru i neizvjesnu utakmicu u kojoj su domacini imali bolje sanse a Arsenal veci posjed i kontrolu. Medjutim u timu Arsenala ponovo nije bilo igraca koji ce preuzeti odgovornost i napraviti nesto vise od samog posjeda lopte. Wenger je odlucio igrati 4-5-1 sa Robinom van Persiem na lijevom krilu. Ovo nije bila losa taktika ali se pokazalo da Emmanuel Adebayor ipak ne moze igrati usamljenog napadaca.

Arsenal je poveo u 59. minuti, kada se svoj prvi pogodak u dresu Arsenala postigao Bacary Sagna. Korner je izveo Fabregas a Sagna najsnalazljiviji na prvoj stativi. Mdjutim problemi su poceli nedugo zatim kada je u tim Chelsea usao Anelka i kada su domaci odlucili igrati duge lopte prema njemu i Drogbi. Ovo je bilo nesto sto Arsenalova odbrana na celu sa kapitenom Gallasom nije mogla zaustaviti i u 73. minuti je Drugba iskoristio odbijenu lotpu Lamparda i poravnao rezultat.

To je dalo krila domacima koji preko istog igraca dolaze do vodstva u 82. minuti. To je dotuklo Arsenal i nije bilo povratka. Topnici su mozda zasluzili nesto iz ove utakmice ali losa koncentracija, cudne izmjene i sto sta drugo su ucinili da Arsenal padne na trece mjesto Premier Ligaske tabele, po prvi put jos od Oktobra!