Twitter feed
Postani clan

LS: Slavia – Arsenal 0-0

Arsenal je odigrao prvu utakmicu bez golova ove sezone, odigravsi nerjeseno protiv Slavie Prag 0-0. Arsene Wenger je odlucio da u ovoj utakmici odmori dosta standardnih igraca tako da u Prag nisu ni putovali Hleb i Fabregas, dok su na klupi ostali Flamini, Eboue i Adebayor. Ipak se vise ocekivalo od tima koji je nastupio ali su oni u potpunosti razocarali i odigrali slabih 0-0.

Rezultat nije jedini prolem u ovom susretu. Izvjestaj sa utakmice necemo ni pisati jer se apsolutno nema sta napisati! Jedini konkretan sut na gol Arsenal je imao u 85 (?) minuti preko Adebayora koji je zamjenio Bendtnera ranije. To dovoljno govori o Arsenalovoj igri veceras. Ni domaci nisu bili nista bolji. Oni su, vjerovatno prepadnuti zbog onih 7-0 prije dvije sedmice, poceli se braniti od prve minute i igrali su sa jednim napadacem cijelu utakmicu. Da su malo hrabriji bili, sudeci po igri Arsenala, mogli su do velikog rezultata.

Jednu stvar koju ovaj remi potvrdjuje je plasman Arsenala u drugu fazu takmicenja. Arsenal ostaje prvi sa 10 bodova, Sevilla je druga sa 9 dok je Slavia na trecem mjestu sa 4 boda. Steaua je poslijednja bez bodova. Nadajmo se da ce ova jako losa predstava malo prodrmati igrace i da ce biti spremni za slijedeci ponedjeljak i utakmicu protiv Readinga.