Twitter feed
Postani clan

EPL: Arsenal – Wigan 2-0

gallas4.jpgArsenal je zabiljezio i 10-tu pobjedu ove sezone savladavsi Wigan Athletic 2-0. Ipak pobjeda je bila puno teza nego sto to rezultat pokazuje. Wigan se pokazao kao veoma zilava ekipa i Arsenal je njihov otpor slomio tek u 84. minuti kada je sjajnu akciju golom zavrsio kapiten Willam Gallas. Samo minut kasnije, Topnici su u brzom kontra-napadu koji na asistenciju Nicklasa Bendtnera efektivno zavrsava Tomas Rosicky.

U igri Arsenala se osjetio nedostatak glavnih igraca iz sredine terena jer je tim u pojedinim trenutcima izgledao kao da im je falilo kreativnosti i brzine u igri. Igraci koji su ih zamjenili, Denilson i Diarra, su odigrali solidno ali je jasno da nosioce igre kao Fabregasa i Hleba je vrlo tesko zamjeniti.

Kompletan izvjestaj malo kasnije, golovi OVDJE!