Twitter feed
Postani clan

EPL: Arsenal – Aston Villa 3-0

Arsenal je u 19. kolu Premier lige upisao fantastičnu pobjedu nad ove sezone sjajnom Aston Villom od 3-0, te se tako još više primakao vodećoj poziciji. Golove za Topnike postigli su Fabregas u 65. i 81. minuti, te Diaby u sudijskoj nadoknadi utakmice. Treba reći da je kapiten Fabregas u igru ušao u 56. minuti utakmice, a igru napustio u 84. zbog povrede koju je zadobio nakon postizanja drugog gola. Težina povrede još nije poznata.

Arsenal je od samog starta meča krenuo silovito, te je u 4. minuti susreta nakon sjajnog proigravanja Diabya, Eduardo imao 100% šansu, oči u oči sa golmanom Friedelom, ali šutira traljavo. Nedugo zatim nova prilika za Topnike, Thomas Vermaelen je dobro šutirao, ali golman Aston Ville odlično brani. Gosti su uglavnom pokušavali na kontra-napade preko Younga i Agbonlahora, ali nisu imali nekih velikih šansi za postizanje gola. Prvo poluvrijeme je završeno bez golova.

Nakon što se nije mijenjao rezultat u prvih 10. minuta nastavka, Wenger u igru ubacuje nedovoljno oporavljenog Fabregasa, što se na kraju ispostavilo i kao potez utakmice. Upravo nakon jednog prekršaja nad njim na oko 20-tak metara od gola Ville, kapiten fantastično izvodi slobodni udarac i pogađa gornji desni ugao Friedelovog gola, 1-0 za Topnike. Nakon vodstva igrači Arsenala su bili mnogo odlučniji na svim dijelovima terena. Upravo u 81. minuti Traore na lijevoj strani presijeca jedan napad Aston Ville, te dugom loptom na desnoj strani pronalazi Walcotta, koji je već bio u prepoznatljivom trku, Theo sjajno asistira Fabregasu, koji je ispratio kontru, te sa nekih 10-tak metara poslao loptu u mrežu za vodstvo od 2-0. Nažalost kod postizanja ovog gola Cesc je zaradio povredu, zbog koje je morao napustiti igru prije završetka. Konačnih 3-0, postavlja sve bolji Diaby, nakon što je uzeo jednu loptu na sredini igrališta, nanizao nekoliko igrača Aston Ville i sjajno pogodio u donji lijevi ugao Friedelovog gola.

Bila je to sjajna predstava Topnika i važan trijumf u pohodu na vrh tabele. Naredni meč Arsenal igra u srijedu, kada gostuje fenjerašu Portsmouthu.

Arsenal: Almunia, Sagna, Gallas, Vermaelen, Traore, Song, Denilson (Fabregas) (Ramsey), Nasri, Diaby, Arshavin i Eduardo (Walcott).