EPL: Aston Villa – Arsenal 2-2

27. Decembra 2008. Komentari isključeni za EPL: Aston Villa – Arsenal 2-2 Arhiva utakmica Redakcija
Drugi dio je poceo kao iz snova za Arsenal nakon sto je u 49. minuti brzu kontru Diabya i Ebouea ovaj prvi pretvorio u 0-2. Aston Villa je polako nestajala iz meca a samopouzdanje Topnika je raslo. Par minuta kasnije Van Persie pogadja stativu ali onda kola krecu nizbrdo.

U 63. minuti Agbonlahor bjezi Gallasu koji nespreno intervenise sto sudija vidi kao jedanaesterac. Barry je bio siguran sa bijele tacke za 1-2. Arsenal je uspio sacuvati to vodstvo do kraja regularnog dijela, ali onda u 91. minuti guzvu u sesnaestercu koristi Knight koji izjednacuje rezultat za domace.

Jos dva ispustena boda sto je samo potvrdilo da je za Arsenal prioriet ove godine borba za to cetvrto mjesto, upravo protiv Aston Ville. Bez adekvatnih pojacanja u Januarskom prijelaznom roku, i to se cini tesko ostvarivo.