EPL: Arsenal – Aston Villa 1-1

2. Marta 2008. Komentari isključeni za EPL: Arsenal – Aston Villa 1-1 Arhiva utakmica Redakcija
bendtner2.jpgArsenal je dramaticnim pogotkom Nicklasa Bentnera u 93. minuti dosao do remija na svom terenu protiv Aston Ville, ostavsi na celu Premier Lige ali sa samo jednim bodom prednosti. Kod Topnika se osjetila nervoza tokom cijele utakmice i pravo je cudo da nije dozivljen drugi poraz ove sezone u Premier Ligi.

Arsene Wenger je odlucio igrati sa Adebayorom i Walcottom u napadu a mjesto u sredini je dobio povratnik Diaby. Vec sami pocetci su nagovjestili da ce Villa biti nezgodna u kontrama i da ce Arsenal imati problema da pronadje put do gola gostiju. Nakon par poluprilika za Topnike, Villa je povela autogolom Senderosa u 27. minuti. I pored par dobrih prilika, Arsenal se nije uspio povratiti u igru do poluvremena.

U drugom dijelu, Topnici krecu svim silama prema golu Ville ali to je ostavilo dosta mjesta za kontre gostiju i samo sjajne odbrane Almunie su sprijecile da gosti povedu i 2-0. S druge strane, Adebayor i drustvo nisu mogli pronaci nacin da slome upornu odbranu Ville. Pokusali su centarsutevima, udarcima sa daljine, proigravanjima, ali nista nije 'radilo'. I kada jenekoliko hiljada domacih navijaca vec napustilo stadion i kada se cinilo da ce Arsenal dozivjeti svoj tek drugi poraz u Premier Ligi ove sezone, Clichy je ubacio sa lijeve strane,Adebayor konacno dobro spustio loptu Bendtneru koji prizemnih udarcem poravnava rezultat u 93. minuti!

Kako su izgubili poene prosle sedmice u sudijskoj nadoknadi, tako su igraci Arsenala u ovoj utakmici dosli do jednog boda.