EPL: Wigan – Arsenal 0-0

11. Marta 2008. Komentari isključeni za EPL: Wigan – Arsenal 0-0 Arhiva utakmica Redakcija
ade_emmanuel.jpgArsenal nije uspio napraviti 4 boda prednosti u odnosu na prvog pratioca, Manchester United, zahvaljujuci samo remiju protiv Wigana na JJB stadionu. Topnici su imali dovoljno sansi da osvoje sva tri boda, ali upornost domacih i neefikasnost gostujucih napadaca su ucinili svoje.

Ovo je jos jedna u nizu utakmica koje su se smatrale 'vec osvojenim'  i mozda zbog toga najvise i smeta ovih 0-0. Jedna pozitivna stvar iz ovog meca je povratak Robina van Persiea i Kolo Tourea – obojica su odigrali nekih 25 minuta! Sama utakmica je bila izuzetno teska. Teren je vise licio na oraonicu negoli na teren ekipe iz Premier Lige. To je znatno otezavalo bilo kakvu igru.

Arsenal je kao sto smo rekli imao svoje sanse, od kojih izdvajamo onu za Adebayora u prvoj i Fabregasa u 89. minuti. Adebayora jucer nije nista islo od noge i pitamo se da li se on nalazai u maloj krizi. Izgledao je jako isfrustriran na poluvremenu. Nadamo se da ce i za svoje i za dobro Arsenala, ubrzo ponovo proraditi.

Dakle 2 boda su izgubljena, Man United ima priliku da preuzme vrh ukoliko pobjede zaostalu utakmicu. Borba za titulu se jos vise iskomplikovala…