LS: AC Milan – Arsenal 0-2

5. Marta 2008. Komentari isključeni za LS: AC Milan – Arsenal 0-2 Arhiva utakmica Redakcija
adebayor_milan.jpgMisija 'San Siro' je jos jednom uspjela – Arsenal je fenomenalnom igrom prosao u cetvrtfinal Lige Sampiona, savladavsi aktuelnog prvaka AC Milan 2-0! Bila je to noc za pamcenje za svakog navijaca Arsenala, ne samo zbog rezultata vec i zbog sjajnog pristupa igri te nadigravanja domacina u svim segmentima igre!

Wenger se odlucio za 4-4-1-1 formaciju, sa Adebayorom u napadu te Hlebom na poziciji poluspica. Nakon ne bas sjajnog pocetka, kada se cinilo da ce Milan kontrolisati igru i tempo, Arsenal se otvorio tek oko 20-te minute i od tada je na terenu bila samo jedna ekipa! Smirena i sigurna odbrana, borbena sredina terena i rastrcan napad! Vise ne mozemo ni traziti…

Gol odluke je stigao u 85. minuti kada je Cesc Fabregas, 20-to godinsnji genije, odlucio uzeti stvari u svoje ruke i sjajnim sutem, pomealo sretno, pomalo spretno, poslao loptu u desni donji cosak Zeljka Kalaca! Delirijum medju igracima i navijacima. Milan se nakon toga pokusao vise otvoriti (u 85. minuit?) sto je rezultovalo brzom kontrom u kojoj je Theo Walcott pokazao svoj kvalitet – pretrcao je Maldinija i nesebicno ubacio za Adebayora koji postize svoj prvi gol u Ligi Sampiona.

Velika pobjeda za Topnike, velika pobjeda fudbala…pridruzite nam se u komentarima na FORUMU!