EPL: Arsenal – Middlesbrough 1-1

16. Marta 2008. Komentari isključeni za EPL: Arsenal – Middlesbrough 1-1 Arhiva utakmica Redakcija
toure_povreda.jpgArsenal je odigrao i cetvrti uzastopni remi u Premier Ligi sto je dalo Man Unitedu priliku da ponovno preuzme vrh tabele. Topnici su jos jednom imali ogroman posjed lopte, ali je falilo malo vise kreativnosti i zavrsnica. Cak ni povratak Robina van Persiea u pocetnu postavu nije pomogao Arsenalu.

Od prve minute Arsenal je imao posjed lopte ali bez vecih prilika. Odmah se vidjelo da ce ovo biti teska i 'duga' utakmica za Topnike, a kada je u prvoj i jedinoj sansi u prvom poluvremenu, bivsi Topnik, Jeremy Aliadiere doveo Boro u vodstvo, pritisak se povecao i nervoza pocela.

Falio je Arsenalu Alexander Hleb, vise nego bilo ko drugi. Da, on je je igrao ali kao da nije. Isto se moze reci i za Emmanuela Adebayora. Obojica su bili veoma bitni za igru Arsenal u ovoj sezoni, jedan u stvaranju a drugi u realizaciji prilika – ali su obojica zakazali u zadnjih par utakmica. Jedan bod je osvojen zahvaljujuci pomale sretnom pogotku Kolo Tourea nakon kornera. Mogao je Arsenal i do sva tri boda ali nije bilo zavrsnice i odlucnosti pred golom.

Moramo spomenuti i katastrofalno sudjenje koje je direktno uticalo na rezultat. Naime u prvom poluvremenu, kod rezultata 0-0, Adebayo rje postigao savrseno legalan gol koji je ponisten od strane sudije zbog ofsajda iako je loptu dodao igrac gostiju!?! Isto tako, sudija je naznacio 4 minute nadoknade i iako je i u toj nadoknadi bio jedan duzi prekid, on je svirao kraj kada je Arsenal imao korner da izvede.

Sve u svemu, razocarenje i vjerovatno, oprpstaj od titule za Arsenal!