Twitter feed
Postani clan

EPL: Tottenham – Arsenal 2-2

Prvo bih zelio da se izvinem za zakasnjenje ovog izvjestaja – problemi sa kompjuterom…

Arsenal je ostao neporazen u Sjeverno-Lononskom derbiju jos od 1999 odigravsi 2-2 sa ljutim rivalima. Realno, mogli smo ili bolje receno morali smo uzeti sva tri poena jer je izjednaujuci gol Spursa stigao u 94. minuti! Arsenal je igrao dosta lose u prvom poluvremenu i pored stative koju je pogodio Eboue. Totenham je poveo preko Robbie Keana koji je iskoristio guzvu u nasem sesneastercu.

Drugo poluvrijeme, druga prica. Arsenal je u svakom pogledu razbio domacina! Napadali smo sa svih strana, imali 9 udaraca na gol u odnosu na njihov 1 (u 94. minuti) i postigli dva gola da promjenimo rezultat (Kolo Toure i Emmanuel Adebayor). No taj nesretni sut Jenasa u zadnjoj minuti sudijske nadoknade je nazalost sprijecio Arsenal da ostvari jos jedan 'comeback' i da porazi spursE.

Sto se tice igraca, ponavlja se stara prica – Hleb je opet odigrao ispod prosjeka, previse dugo drzi loptu i olako je gubi i i zaista mora promjeniti svoj odnos ako ne zeli da mu navijaci pocnu zvizdati. Baptista opet pokazao kako je on 'tehnicar' i ne voli 'grubu igru. Sa pet metara je imao slobodan udarac glavom ali je uspio svojom 'tehnikom' da loptu posalje u aut!

Fabregas opet ponajbolji, dok su dobru partiju imali i oba bocna igraca – Clichy i Eboue. Adebayor konacno postigao gol na koji cekamo od januara. Valjda ce ga sada i krenuti. Uglavnom bod koji je trebao biti tri – nista novo! Idemo dalje i slijedeca utakmica je protiv Fulhama na Emiratima u nedjelju.

Ukoliko niste imali priliku vidjeti golove pogledajte ih u nasoj galeriji golova OVDJE!