Twitter feed
Postani clan

EPL: Wigan – Arsenal 1-4

U šezdesetoj minuti Walcott pogađa za izjednačenje nekoliko minuta prije izlaska sa terena. Asistirao mu je Arshvin koji je praktično i stvorio priliku. Arsenal je sada bio svjesniji situacije na terenu. Wigan se nije najbolje snašao sa izjednačujućim pogotkom, a to je otvorilo prijeko potrebni prostor za Arsenalove kontre preko Walcotta i Arshavina.

U igru je u 68. minuti ušao Van Persie umjesto Denilsona. Dotada je u igru ušao Mikael Silvestre i Adebayor (Walcott).

Arsenal je očigledno igrao na potpunu ofanzivu, ali ironično vodeći pogodak postigao je Mikael Silvestre nekoliko minuta kasnije. Odlična akcija Arshavin i Fabregasa i francuzov gol. Arsenal je sada bio na krilima.

Ulaskom Adebayora igra je postala dinamičnija i više se koristio prvi pas. Nekoliko majstorskih poteza bilo je dovoljno da JJB stadion protutnja pjesmom “Adeeebaayoooooooor”. Nije mnogo prošlo otkako je Adebayor ušao, Arshavin je već pokazao da zna šutirati, ali da nema sreće. Pogodio je samo stativu, a Van Persiev gol je poništen zbog offsidea.

Pet minuta prije kraja, Arshavin postiže fantastičan pogodak desnicom nakon nespretne intervencije odbrane Wigana. Adebayor i Bendtner izvršili su potrebni pritisak te je Arshavin bio treći na listi strijelaca. Nedugo potom Song je solo akcijom prošao nonšalantno odbranu domaćih te zapečatio pobjedu Arsenala od 1-4.

Topnici imaju veoma fleksibilan tim, te se lako uigravaju. Sada ni završnica ne nedostaje i to su pokazali. Sljedeća utakmica je protiv Villareala na Emiratesu u srijedu. Mnogo sreće Topnicima!