Novi posrtaj Topnika u Ligi prvaka

23. Novembra 2010. Komentari isključeni za Novi posrtaj Topnika u Ligi prvaka Utakmice Redakcija
Arsenal je u velikoj rezultatskoj krizi, a to je potvrđeno i večeras na gostovanju kod portugalske Brage. Topnici su u finišu meča primili dva pogotka i zabilježili su drugi poraz zaredom u Ligi prvaka, te tako čak doveli i u pitanje prolazak iz grupne faze.

Ovo niko nije mogao predvidjeti, jer je londonski sastav nakon tri kola imao stopostotan učinak, a sada je došao u situaciju da strepi za prolazak.

Arsenalu na ruku nije išao ni trijumf Shakhtara u Beogradu, koji je učvrstio lidersku poziciju u grupi H.

Menadžer Topnika Arsene Wenger u ovoj utakmici izveo je kombinovani sastav, ostavivši neke standardne prvotimce na klupi, što se pokazalo kao pogrešna procjena.

Ipak, od poraza navijače našeg kluba može brinuti veoma loša i bezidejna igra, pogotovo u drugom poluvremenu, koje su obilježili žuti kartoni gostujućih fudbalera.

Arsenal je u subotu poražen u derbiju sjevernog Londona i taj poraz je očito itekako utjecao na naše igrače, a nadati se da će seriji poraza ubrzo doći kraj.

Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, a za goste su pokušavali pogoditi Fabregas, Djourou i Walcott, ali bez uspjeha.

U nastavku još bljeđa slika našeg tima, a ni Wengerove izmjene nisu dale pozitivan rezultat. Čak naprotiv, do kraja smo primili dva pogotka.

Domaći su poveli u 83. minuti, kada je Brazilac Matheus Leite Nascimento sjajno primio dubinsku loptu, sjurio se prema golu Topnika i rutinski pogodio pored nemoćnog Fabianskog.

Isti igrač je svojim drugim pogotkom u 90. minuti ovjerio pobjedu portugalskog predstavnika nad našim timom.

U drugom susretu ove grupe, Shakhtar je s 3:0 slavio protiv Partizana u gostima. Ukrajinci kolo prije kraja su vodeći s 12 bodova, Arsenal i Braga imaju po 9, a Partizan je bez bodova. U posljednjem kolu Arsenal će dočekati Partizan i s eventualnim tzrijumfom obezbijedio bi prolazak u drugu fazu takmičenja.

BRAGA: Felipe, Rodriguez, Moises, Garcia, Lima (od 78. Elton), Elderson, Aguir (od 79. Madrid), Salino, Alan, Vandinho (od 89. Viana) i Matheus.

ARSENAL: Fabianski, Eboue, Squillaci, Djourou, Gibbs, Fabregas (od 68. Nasri), Walcott (od 76. Vela), Rosicky, Wilshere, Denilson i Bendtner (od 73.Chamakh).

Žuti kartoni: Garcia i Aguir (Braga), Eboue, Djourou, Rosicky, Denilson i Vela (Arsenal).

Igrač utakmice: Kieran Gibbs – odigrao solidnu utakmicu, te se malo izdigao iznad prosječnih timskih kolega.

Momenat utakmice: Pogodak Matheusa u 83. minuti. Brazilac je prvim pogotkom usmjerio svoj prema pobjedi nad londonskim sastavom.

Slijedi: Premier liga i susret sa Aston Villom u gostima.