Twitter feed
Postani clan

Liga Sampiona: Arsenal – Sparta 3-0

liga_prvaka1.gifArsenal je u uzvratnoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka potopio prašku Spartu rezultatom 3-0. Veæ nakon prve utakmice Arsenal je "jednom nogom" bio u grupnoj fazi takmièenja. Rezultat govori da u ovoj utakmici Wenger nije dozvolio opuštanje igraèima. Veæ nakon 7 minuta igre Arsenal je vodio, a gol protiv svog bivšeg kluba postigao je Tomas Rosicky. Sjajan prodor po desnoj strani je napravio Theo Walcott, odigrao odlicnu povratnu loptu i Rosickom nije bilo tesko pogoditi u naletu sa 10-tak metara. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Wenger u igru ubacuje Fabregasa i Adebayora iako je veæ odavno sve bilo riješeno. U 82. minuti Fabregas je poveæao na 2-0 na asistenciju Eduarda. Lijepo zvuèi da je Fabrgas strijelac u 2 uzastopne utakmice. Konaènih 3-0 postavio je Eduardo da Silva svojim prvim zvanicnim golom a klub u 89. minuti. Ovaj put asistent je bio Denilson koji j prosao po desnoj strani, ubacio u guzvu gdje je Eduardo bio najprisebniji. Nakon ovoga možemo razmišljati o grupnoj fazi takmièenja, a za par dana znaæemo svoje buduæe protivnike.