FA Cup: Arsenal – Plymouth 3 – 1

4. Januara 2009. Komentari isključeni za FA Cup: Arsenal – Plymouth 3 – 1 Arhiva utakmica Redakcija
U 52. minuti slobodan udarac za Plymouth, nabacen direktno u kazneni prostor, panika u  redovima topnika i gosti dolaze do gola, 2-1. Taj gol kao da je samo jos vise podstaknuo Arsenal koji nastavlja sa dobrom igrom i prilikama ali do potvrde pobjede dolazi tek u 85. minuti kada Nasri salje dugu loptu za Van Persia koji uspijeva matirati golmana Plymoutha.

Wenger je, kao sto se i ocekivalo poslao najbolji sastav na teren i stigao do uvjerljive pobjede.

Nastupili su: Fabianski, Sagna, Djourou, Gallas, Silvestre, Diaby, Ramsey, Nasri, Ebuoe, Van Persie(c) i Bendtner.
Jos su priliku dobili Gibbs koji je usao nakon povrede Silvestra nakon 30 minuta igre, Vela koji je usao umjesto Ebouea u 69 minuti i Wilshere umjesto Bendtnera u 86 minuti.

Plymouth: Larrieu, Clark, Barker, Seip, Duguid(c), Mackie, Summerfield, Gray, Cathcart, Fallon, Gallagher. Sa klupe su usli Noone i Saxton.