Postani clan

CC: Sheffield Utd – Arsenal 0-3

Dakle Arsenal je poceo u slijedecem sastavu:

Fabianski – J. Hoyte, Song, Gilberto, Diarra – Walcott, Diaby, Denilson, Gibbs – Eduardo, Bendtner

Na klupi su jos bili golman Mannone, G. Hoyte, Merida (usao u 87. minuti umjesto Diabya), Lansbury (usao u 83. minuti umjesto Walcotta) i Barazite (usao u 86. minuti umjesto Eduarda).

Ova postava se mijenjala kroz utakmicu tako da je Gibbs povremeno igrao kao lijevi bocni, Diarra kao desni a Hoyte u sredini odbrane sa Songom. To je omogucavalo Gilbertu da igra u sredini terena. Interesantno je bilo da je kapitensku traku nosio Lukasz Fabianski a ne Gilberto iako je on jedan od zamjenika za Gallasa!

Prije ove utakmice, Wenger je izrazio kako je jako bitno da Eduardo postigne gol. Ovaj ga je poslusao i postigao dva! Prvi ce dugo ostati u sjecanju i njemu i sefu ali i navijacima: Bendtner ga je uposlio na lijevoj strani, on primio loptu, namjestio je na lijevicu i opalio! Lopta je otisla neodbranjivo u lijevi gornji ugao. Fantastican gol u 8. minuti za vodstvo od 1-0.

To je itekako smirilo nervozu kod Topnika koji su poslije tog gola poceli igrati svoj prepoznatljivi fudbal – od noge do noge uz vrlo jak tempo. To je toliko umorilo pojedine igrace Sheffielda da je izgledalo na poluvremenu kao da su vec igrali cijelih 90 minuta!

Nekoliko brzih prodora po desnoj strani od strane Theo Walcotta je stvorilo prilike za Denilsona i Bendtnera u prvom dijelu ali je ostalo 1-0. Domaci su takodjer imali par poluprilika ali nista ozbiljno.

U drugom dijelu, samo nakon 5 minuta, u 51. minuti, Arsenal je vodio 2-0. Odlicnu loptu kroz sredinu je poslao Keiron Gibbs, Eduardo izbjegao ofsajd zamku i onda mirno poput pravog golgetera poslao loptu pored golmana za 2-0.

U 64. minuti, Walcott je pobjegao cuvarima, zaobisao i golmana ali iz nezgodnog ugla uspio pogoditi samo stativu. Samo cetiri minute kasnije, u 70. minuti, Denilson je zavrsio posao sa snaznim udarcem sa nekih 20-tak metara. Lopta je u zraku ocesala jednog igraca Sheffielda i zavrsila ispod precke.

Samo par minuta kasnije, Gilberto je ocistio loptu s linije nakon sanse za domace. Do kraja, Denilson i Gibbs su obojica imali priliku povecati prednost ali je ostalo 0-3. Zasluzena pobjeda mlade ekipe Arsenala i zasluzen prolazak u cetvrtfinale. Sada ih sigurno svi zele izbjeci.