Twitter feed
Postani clan

EPL: Arsenal – Middlesbrough 2-0

cesc

Nova sjajna predstava Arsenala i rutinska pobjeda protiv Boro-a koji ce naredne sezone najvjerovatnije igrati u Coca-Cola Championshipu.

Od samog pocetka utakmice Arsenal je nametnuo svoju igru i vidjelo se da nece biti problema. Uglavnom se igralo na polovini Middlesbrougha, uz nekoliko sjajnih dodavanja Arshavina i Fabregasa i utrcavanja Walcotta, no golova nije bilo do 26. minute i sjajne akcije koja krenula preko Denilsona, zatim dodavanja petom Bendtnera, sjajne lopte Fabregasa naprijed za Arshavina koji odigrava povratni pas za Fabregasa koji u padu izvanredno sutira i pogadja. Arsenal je prvu izgledniju priliku pretvorio u gol.

Do kraja prvog poluvremena se nije desavalo mnogo toga, sem sto je Downing, nakon slabog ispucavanja Tourea, dobro sutira i natjerao Almuniu da se ispruzi koliko je dug i sjajno odbrani. Nije imao mnogo posla u prvom poluvremenu.

Na poluvremenu umjesto Silvestrea ulazi oporavljeni Djourou. Drugo poluvrijeme je pocelo onako kako je zavrsilo prvo, velikom prilikom za Aliadierea, bivseg igraca Arsenala, ali Almunia ponovo fantasticno brani.To je otprilike bilo sve sto su igraci Middlesbrougha uspjeli uraditi u ovoj utakmici.

Arsenal je ponovo preuzeo kontrolu nad utakmicom, i Walcott je ubrzo imao priliku medjutim njegov sut je dobro odbranio protivnicki golman Jones.

Ubrzo, nova prilika za Arsenal, izvanredno dodavanje Ebouea prema Fabregasu, koji koristi pogresno izlijetanje naprijed protivnickog golmana, prolazi ga i salje loptu u praznu mrezu. 2-0, 67. minut.

upravo nakon gola iz igre izlaze Walcott i Fabregas, a ulaze oporavljeni Adebayor i Diaby.

Do kraja utakmice je vladala dominacija Arsenala, par pokusaja i promasaja Arshavina i Bendtnera, i cinilo se da se igraci zabavljaju.

Ovom pobjedom Arsenal se sigurno zabetonirao na cetvrtoj poziciji u ligi, i malo je blize trecoj, mada slijede teske utakmice u Ligi Prvaka, ali ovakva igra ulijeva samopouzdanje.