Twitter feed
Postani clan

EPL: Arsenal – Burnley 3-1

walcott_v_burnley
Arsenal je teže nego što se očekivalo stigao do četvrte uzastopne pobjede u Premier Ligi koja ih je bodovno poravnala sa dosadašnjim liderom Chelseom. Glavnu riječ je vodio raspoloženi Theo Walcott koji je postigao drugi gol Arsenala i inača odigrao odlično. Jedinu mrlju na pobjedu stavio je izlazak kapitena Fabregasa još u prvom poluvremenu zbog navodne povrede “hamstringa”.

Wenger je napravio par izmjena u ovoj utakmici – u tim se vratio Denilson umjesto kažnjenog Songa dok je rijetku priliku od prve minute dobio i Mikael Silvestre koji je zamjenio povrijedđene Gallasa i Campbella. Manu Eboue je također počeo od prve minute umjesto Bacary Sagne.

Nakon početnog pritiska, Arsenal je do prvog gola stigao tek u 34. minuti. Nasri je majstorskom loptom prebacio gostujuću odbranu i uposlio Fabregasa koji smireno loptu šalje kroz noge golmana Jensena i u mrežu za 1-0. Nakon gola, imao je Arsenal nekoliko sjajnih prilika da poveća vodstvo ali nije bilo sreće. U promašajima se posebno isticao Nicklas Bendtner koji je propustio nekolik odličnih prilika za povećavanje rezultata.

Kazna je stigla u 51. minuti kada Nugent iskorištava jednu povratnu lptu i vara Almuniu za 1-1. Činilo se tada da će svi oni promašaji veoma skupo koštati. Ipak da tako ne bude pobrinuo se ponajbolji pojedinac susreta Theo Walcott u 61. minuti. Primio je loptu od Denilsona na desnoj strani, ušao unutra i lijevicom pogodio desni ugao Jensenovog gola. Sjajan način za Thea da zatvori usta svim kritičarima!

I nakon ovog gola Arsenal (tačnije Bendtner) nastavljaju sa promašajima sjajnih prilika a potvrda sva tri boda je stigla tek u trećoj minuti nadoknade – Andrey Arshavin koji je zamjenio Rosickog u drugom dijelu postiže gol kojim je označio svoj povratak nakon povrede.

Sastav: Almunia – Eboue, Clichy, Silvestre, Vermaelen – Denilson, Fabregas (Diaby od 39.), Nasri – Walcott, Rosicky (Arshavin od 61.), Bendtner (Eduardo od 73)

Igrač Utakmice – Theo Walcott – veliki broj kritika je stiglo na adresu Walcotta nakon loše igre za reprezentaciju u srijedu ali je Theo odgovorio sjajnom predstavom i pokayao da se radi o dobrom igraču. Nadamo se da je ovo samo početak onoga što dolazi.

Momenat utakmice – drugi gol Arsenala. Nakon što su gosti poravnali rezultat, bilo je veoma bitno da se prednost povrati što prije i neko od igrača je morao da preuzme odgovornost. Theo Walcott je preuzeo odgovornost i donio Arsenalu novo vodstvo koje je na kraju značilo i tri boda.

Slijedi – revanš utakmica Lige Prvaka protiv Porta. Arsenal juri zaostatak od 2-1  iz prve utakmice a loša vijest je da bi kapiten Fabregas mogao propustiti ovaj meč.