Rezerve: Arsenal 3-0 Blackpool

28. Septembra 2010. Komentari isključeni za Rezerve: Arsenal 3-0 Blackpool Utakmice Redakcija

Nakon gostujućeg remija protiv Manchester Citya, u 4. kolu rezerve Arsenala su na domaćem terenu porazili Blackpool rezultatom 3-0.

Svi golovi su postignuti u drugom poluvremenu, tačnije u poslednjih dvadeset minuta utakmice.

U odnosu na utakmicu protiv “Građana” iz tima je izostao Wojciech Szszesny koji je otputovao u Beograd sa prvim timom na utakmicu protiv Partizana, a na golu ga je zamijenio James Shea. Havard Nordtveit je prvi puta ove sezone zaigrao od prve minute, a društvo kapitenu Iqnasi Miquelu na štoperskoj poziciji je pravio Gavin Hoyte.

Arsenal je tokom cijele utakmice bio nadmoćnija ekipa na terenu, a prilike su se redale jedna za drugom. Pokušavali su Emmanuel-Thomas, Afobe, Henderson, Aneke i Meade, ali je odbrana Blacpoola u nekoliko navrata odličo reagovala.

U 65. minuti teren je morao napustiti gostujući golman Kingson, a samo 6 minuta kasnije, Arsenal je poveo. Craig Eastmond je prošao po strani i asistirao Afobeu kojem nije bilo teško pogoditi za 1-0.

74. minuta, već je bilo 2-0. Sunu je oboren u šesnastercu, a Emmanuel-Thomas je bio siguran sa bijele tačke.

Arsenal je do kraja držao utakmicu pod kontrolom a konačnih 3-0 postavio je Sunu u sudijskoj nadoknadi.

Ovo je Arsenalu treća ovosezonska pobijeda, koja ih je zadržala na čelu tabele sa 10 bodova.

U sledećem kolu rezerve Arsenala dočekuju Everton, a utakmica je na rasporedu 12. oktobra sa početkom od 15:00 sati po našem vremenu.

Arsenal: James Shea, Havard Nordtveit, Jernade Meade, Gavin Hoyte, Ignasi Miquel (c), Roarie Deacon(od 64. minute Cedric Evina), Craig Eastmond, Conor Henderson(od 64. minute Gilles Sunu), Benik Afobe, Chuks Aneke, Jay Emmanuel-Thomas.

Blackpool: Richard Kingson(od 65. minute Halstead), Danny Coid, Dekel Keinan, Chris Basham, David Carney, Rob Edwards, Matt Phillips, Ludovic Sylvestre, Jason Euell, Stephen Husband, Ishmel Demontagnac.