Najava CC: Arsenal – Wigan Athletic

30. Novembra 2010. Komentari isključeni za Najava CC: Arsenal – Wigan Athletic Zadnje novosti Redakcija

U okviru četvrtine finala Carling kupa večeras se, na stadionu Emirates, sastaju Arsenal i Wigan Athletic. Dakako da je momčad Arsena Wengera apsolutni favorit u večerašnjoj utakmici koja počinje u 20 sati i 45 minuta.

Arsenal je u prošloj rundi ovog natjecanja savladao Newcastle United (kao gost) sa visokih 0:4, što je potvrdilo samo veliku superiornost “Wengerove dječurlije” koja je u prethodna dva meča Carling kupa postigla osam, a primila samo jedan gol, i to onaj Keaneov iz ofsajda. S druge strane, momčad Wigana je u četvrtoj rundi savladala drugoligaša Swansea, te se na taj način plasirala dalje, ali izabranici menadžera Martineza nisu imali sreće jer su “naletili” na protivnika od kojeg ih uvijek “zaboli glava”, bar tako statistika kaže.

Wenger će, kao i obično, i večeras izvesti kombinovani sastav i pružit će priliku mladim igračima, dok će Roberto Martinez na teren poslati, vjerovatno, najbolje fudbalere koje ima. Francuz, da spomenemo i to, neće moći večeras računati na usluge Fabregasa, Diabyja, Vermaelena, Frimponga i Ramseya. Očekuje se utakmica u kojoj će “Topnici” nastojati da pokažu svojim odanim navijačima da su izašli iz krize i da su gladni novih uspjeha i golova.

Potencijalni sastavi za večerašnji duel:

ARSENAL: Fabianski, Almunia, Gibbs, Koscielny, Clichy, Sagna, Nasri, Song, Wilshere, Rosicky, Walcott, Bendtner, Szczesny, Denilson, Djourou, Chamakh, Emmanueel-Thomas, Lansbury, Eastmond, Van Persie, Eboue.

WIGAN: Al Habsi, Stam, Gohouri, Caldwell, Figueroa, Gomez, Diame, Thomas, Cleverley, N`Zogbia, Di Santo, McManaman, Boselli, Watson, Pollitt, Moses, Mustoe, McArthur.