Arsenal u polufinalu Carling Cupa

30. Novembra 2010. Komentari isključeni za Arsenal u polufinalu Carling Cupa Utakmice Redakcija
Arsenal je uspješno apsolvirao Wigan u četvrtfinalu Carling Cupa i na najboljem je putu da napokon osvoji jedan trofej u sezoni.

Wenger je po dobrom starom običaju na teren poslao kombinovanu postavu, prevođenu rekovalescentima Eboueom, van Persijem i Walcottom. Međutim, i to je bilo dovoljno za sigurnu pobjedu od 2:0.

Mjesto na golu je zauzeo perpektivni Poljak Wojciech Szczesny, dok je kapiten tima bio Robin van Persie. Holanđanin je tako započeo ovu utakmicu u startnoj postavi prvi put nakon duela sa Blackburnom, koji je odigran 28. avgusta ove godine. Navijače Topnika svakako je mogla obradovati veoma dobra igra holandskog napadača večeras, jer je svoj tim vodio do trijumfa i plasmana u polufinale.

Walcott i Bendtner vratili su se u startnu postavu nakon što su učestvovali u sjajnoj partiji protiv  Newcastlea u gostima u okviru prošlog kola ovog takmičenja.

Wenger je na klupi ostavio nekoliko iskusnijih igrača (Andrey Arshavin, Bacary Sagna i Samir Nasri), kao i nekolicinu mlađih (James Shea, Jay Emmanuel Thomas, Havard Nordviet i Craig Eastmond).

Arsenal se dugo mučio kako da pronađe put do gostujuće mreže, a u tom period i gosti su u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetili. Stvari su konačno došle na svoje mjesto u 42. minuti, kada je Walcott izveo korner, a gostujući kapiten Alcaraz nespretno reagirao i savladao svog golmana. To je sve bilo do poluvremena, a u nastavku je Arsenal sigurnom igrom osigurao plasman dalje.

Drugi pogodak vidjeli smo u 62. minuti, kada je Danac Bendtner iz blizine postigao pogodak na asistenciju Vele, koji je u ovom meču bio starter. Tako je naš tim, bez previše problema, pobijedio Wigan i obezbijedio još minimalno dva meča u ovom takmičenju, s obzirom da se u polufinalu igraju dvije utakmice.

Arsenalu je odgovarao i večerašnji poraz Manchester Uniteda u gostima kod West Hama (4:0), te su Topnici postal prvi favorit za osvajanje ovog trofeja.

U dva preostala četvertfinalna susreta sutra se sastaju Birmingham – Aston Villa i Ipswich – West Bromwich Albion.

Arsenal: Szczesny, Eboue, Koscielny, Djourou, Gibbs, Wilshere (od 73. Eastmond), Denilson, van Perise (od 73. Nasri), Walcott, Vela i Bendtner (od 85. Emmanuel-Thomas).

Wigan: Al Habsi, Gohouri, Alcaraz, Figueroa, Caldwell, McArthur, Thomas, Watson, Stam (od 79. McManaman), Boselli (od 82. Gomez) i Moses (od 36. N'Zogbia).

Žuti kartoni: Vela (Arsenal), Figueroa i Thomas (Wigan).

Igrač utakmice: Robin van Persie. Holanđanin je i u ovom susretu još jednom potvrdio da je odličan igrač, te pokazao da se vraća u nekadašnju formu, u kojoj je bio prije povrede.

Momenat utakmice: Pogodak Bendtnera. Danac je drugim pogotkom na meču riješio sve dileme, ako ih je uopšte bilo, koji tim će u polufinale Carling Cupa.

Slijedi: Premier liga i susret sa Fulhamom na Emiratesu.