Carling Cup: Arsenal – Tottenham 1-1

10. Januara 2008. Komentari isključeni za Carling Cup: Arsenal – Tottenham 1-1 Arhiva utakmica Redakcija
walcotttheo.jpgVise sretno nego spretno, Arsenal je dosao do remija protiv najljucih rivala, Tottenhama u okviru prve utakmice polufinala Carling Cupa. Topnici su golom Theo Walcotta u 79. minuti dosli do remija i nastavili seriju neporazenosti protiv Spursa. Ali bilo je to jako lose izdanje Arsenala.

Osim u prvih 20-tak minuta, Tottenham je u potpunosti dominirao utakmicom. Dosli su do vodstva u 37. minuti nakon brze kontre u kojoj je ispala kompletna odbrana Arsenala, tako da nije bilo tesko Jenasu da postige pogodak. I nakon tog pogotka, gosti su imali vise od igre, i pravo je cudo da nisu postigli jos makar jedan gol.

Drugi dio je donio slicnu sliku iako je Wenger odlucio zamjeniti povratnika Van Persiea sa Eduardom (mozda je trebalo tako i poceti), te Djuroua sa Sagnom. Njih dvojica jesu unijeli malo zivosti ali i dalje nedovoljno. Prije se cekalo 0-2 nego 1-1. Ipak, nasuprot desavanjima na terenu, Arsenal je izveo jednu brzu kontru u kojoj je Eduardo sjajno uposlio Walcotta a ovaj uspio nekako da prebaci golmana (uz veliku pomoc Kinga)  i izjednaci rezultat. Do kraja, oba tima su imala po jednu polupriliku ali je ostalo 1-1. Revans ce biti zestok.