Arsenal demolirao Newcastle u Carling Cupu

27. Oktobra 2010. Komentari isključeni za Arsenal demolirao Newcastle u Carling Cupu Utakmice Redakcija

Fudbaleri Arsenala večeras su ostvarili veliki trijumf u gostima nad Newcastle Unitedom rezultatom 4:0 u okviru četvrtog kola engleskog Carling kupa.

Arsene Wenger je na teren poslao šarolik sastav, predvođen kapitenom Tomasom Rosickyim.

Topnici su krenuli veoma ofanzivno, pa već u 20. Sekundi meča bilježimo prvu priliku, kada je Rosicky ukrao loptu igračima domaćih, sjajno uposlio Velu, koji ulazi u šesnaesterac Svraka i slabo šutira u golmana Krula, koji izbija loptu u korner.

Upravo nakon tog kornera uslijedila je gužva pred golom domaćih, u kojoj Bendtner iz tri pokušaja ne uspijeva savladati golmana Newcastlea.

Ubrzo je uslijedila kontra domaćih, koju završava Haris Vučkić slabim udarcem.

Već u 4. minuti bilježimo novu priliku za londonski sastav, kada je Eboue pokušao sa vrha kaznenog prostora da iznenadi golmana Krula, koji je bio siguran, a samo minut poslije u prilikama su bili Walcott i Bendtner, ali ostalo je 0:0.

Domaći su u 14. minuti imali sjajnu priliku, kada je Ranger prošao i golmana Szczesnyja, ali je gol Arsenala spasio Francuz Koscielny.

U nastavku ove akcije prečku gola Topnika pogodio je Smith, ali treba istači da je golman Szczesny krajnjim naporom loptu skrenuo u prečku.

Nakon ovoga, igra se preselila na sredinu terena, a blagu inicijativu imali su gosti.

Novu priliku bilježimo tek u 40. minuti, kada je Eboue lijepo ušao u kazneni prostor Svraka, ali je slabo šutirao.

U drugoj minuti sudijske nadoknade, kada se očekivao krtaj prvog poluvremena, poveli smo. Nakon kornera nastala je velika gužva u šesnaestercu domaćih, loptu je prema golu uputio visoki Bendtner, a s gol linije izbio ju je Ryan Taylor na glavu golmana Krula, od kojeg se je i odbila u gol.

Početkom drugog poluvremena Svrake su krenule u napad, što je ostaviljalo dosta prostora za goste, koji su to iskoristili već u 54. minuti, kada je brzonogi Walcott rutinski pospremio dubinsku loptu u mrežu domaćih.

Ovom golu kumovao je i ofsajd danskog napadača u redovima Arsenala, ali je pomoćni sudija procijenio da on nije uticao na igru, što je i zaista bio slučaj.

Trener domaćih pokušao je uvođenjem Gutierreza i Carrolla nešto promijeniti, ali naš tim izgledao je sjajno na terenu.

Ubrzo je Wenger na teren poslao Fabregasa, koji je zamijenio Velu, a u 82. minuti vidjeli smo sjajnu odbranu mladog Szczesnyja, nakon gužve u gostujućem šesnaestercu.

Samo minut kasnije uslijedila je kazna. Fabregas je sjajno ukrao loptu na centru, uposlio je Bendtnera, koji u maniru rasnih strijelaca pogađa za 3:0.

Do kraja meča vidjeli smo dvije odlične odbrane mladog golmana Arsenala, koji je sjajno odbranio i jedan slobodnjak domaćih, dok je Walcott u 88. Minuti postavio konačan rezultat, nakon što je izvrsno prihvatio dubinsku loptu i lagano matirao golmana Krula.

Ipak, da ovo ne bude sjajna noć za Topnike razlog je povreda mladog lijevog beka Gibbsa, koji je već u 18. minuti morao napustiti teren.

Nadamo se da nije ništa ozbiljnije u pitanju, te da ćemo ga ubrzo opet gledati na terenima.

Ovo je bila 803. Utakmica Arsenea Wengera na klupi Arsenala, a igrači su se potrudili da mu noć uljepšaju uvjerljivim trijumfom.

Arsenal je tako, nakon što je u prethodnom kolu izbacio ljutog rivala Tottenham, nastavio s dobrim igrama u ovom takmičenju i uz Manchester United istakao najveću kandidaturu za njegovo osvajanje.

Newcastle United: Krul, Williamson, Perch, Taylor, Kadar, Guthrie, Routledge (od 56. Gutierrez), Smith (od 70. Barton),  Vučkić, Lovenkrands (od 56. Carroll) i Ranger.

Arsenal: Szczesny, Eboue, Koscielny, Djourou, Gibbs (od 18. Sagna), Denilson, Eastmond,  Rosicky, Walcott, Bendtner (od 83. Emmanuel-Thomas) i Vela (od 69. Fabregas).

Žuti kartoni: Smith i Barton (Newcastle), Sagna (Arsenal).

Igrač utakmice: Theo Walcott – mladi napadač odigrao je veoma dobar meč i upisao dva pogotka. Osim toga, sjajno je predvodio svoj tim do sigurne pobjede, te pokazao da se vratio u formu nakon neugodne povrede.

Momenat utakmice: Pogodak Bendtnera u 83. minuti. Mladi Danac postigao je prelijep pogodak, kada je u maniru velikog igrača matirao golmana domaćih. Ipak, zasluge za ovaj pogodak pripadaju i Fabregasu, koji mu je izvrsno asistirao.

Slijedi: Premier liga i susret sa West Hamom na Emiratesu.