Twitter feed
Postani clan

Poraz na Old Traffordu, teška povreda Djouroua

Arsenal se današnjim porazum u četvrtfinalu FA Cupa od Manchester Uniteda (0:2) oprostio i od ovog takmičenja. Igrači Arsenea Wengera odigrali su solidan susret, ali nisu uspjeli zatresti mrežu Crvenih vragova.

Utakmicu na Old Traffordu smo počeli s nekoliko promjena u odnosu na duel Barcelonom, te je mjesto na golu zauzeo španski golman Almunia. Kapiten je bio Robin van Persie, a u ekipi su se našli i Gibbs, Denilson, te Arshavin. Ni Manchester United nije izveo najjači sastav, te smo očekivali sasvim sigurno bolji rezultat od ostvarenog.

Na početku susreta preuzeli smo terensku inicijativu, ali smo bili bez ozbiljnije prilike, ako izuzmemo dva slaba pokušaja Arshavina. Ipak, prvi je ozbiljnije zaprijetio domaćin, kada je nakon 15 minuta igre dobru priliku propustio Rafael. On je na centaršut brata Fabija s oko pet metara poslao loptu preko gola Almunije. Pokušali smo uzvratiti preko Van Persieja, koji je s vrha kaznenog prostora pucao u dobro postavljenog sunarodnjaka Van der Sara.

Zatim je priliku imao i Diaby, a nakon toga uslijedila je kontra domaćih, koja je rezultirala i vodstvom. Rooney je sjajno pronašao Hernandeza u šesnaestercu, čiji udarac je odlično odbranio Almunia, ali na odbijenu loptu natrčao je Fabio i smjestio je u nebranjeni dio gola Arsenala za veliko slavlje navijača Uniteda.

Ubrzo smo mogli do poravnanja, ali je udarac Van Persieja odlično zaustavio holandski golman na vratima Manchestera i izbio loptu u korner. Nakon tog kornera ponovo je u prilici Van Persie, ali je loptu glavom poslao pored gola. Bila je to veoma dobra prilika za Topnike. Do kraja prvog dijela zabilježili smo i lukav pokušaj Nasrija u 45. minuti, ali je Van der Sar na visini zadatka. Upravo je holandski čuvar mreže bio najzaslužniji zašto je tim Alexa Fergusona otišao na odmor s prednošću.

Sjajno smo otvorili drugo poluvrijeme, a odličnu priliku da poravna rezultat propustio je stoper Koscielny, tačnije nesavladiv je Van der Sar. Već u narednom napadu stigla je kazna, kada je nakon duže akcije Rooney postigao gol za 2:0. Wenger je pokušao doći do preokreta uvođenjem Chamakha, ali nažalost ni to nije bilo dovoljno da makar dođemo do počasnog pogotka i pored dobre igre. Sjajne prilike imali su Nasri i kapiten Van Persie, te rezervisti Chamakh i Rosicky, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Kraj susreta obilježila je i povreda Djouroua, koji će odsustvovati s terena do kraja sezone. Potvrdio je to i menažder Topnika, te je to još jedan udarac za naš tim.

Inače, bio je ovo već sedmi susret u nizu u kojem nismo slavili na Old Traffordu. Skor u tih sedam susreta je skoro pa katastrofalan: šest poraza i samo jedan remi. Tako naši igrači će do kraja sezone nastupati još samo u Premier ligi, gdje su trenutno drugoplasirani, uz tri boda manje do vodećeg Uniteda, ali i utakmicu manje.

Manchester United: V. der Sar, Brown, Vidić, Smalling, Evra (od 80. Scholes), Fabio (od 46. Valencia), Rafael (od 63. Giggs), O'Shea, Gibson, Hernandez i Rooney.

Arsenal: Almunia, Sagna, Djourou, Koscielny, Gibbs, Denilson (od 57. Chamakh), Diaby (od 72. Ramsey), Arshavin (od 72. Rosicky), Nasri, Wilshere i Van Persie.

Žuti kartoni: Scholes (Manchester United).

Igrač utakmice: Jack Wilshere. Mladi Englez još jednom je ostavio srce na terenu, ali nažalost nedovoljno da se izbjegne poraz.

Momenat utakmice: Promašaj Koscielnyja u 47. minuti. Da je francuski stoper tada pogodio vjerovatno bi do kraja susreta bilo veoma neizvjesno, ali je ekipa Alexa Fergusona ubrzo nakon tog promašaja potvrdila trijumf golom Rooneyja.

Slijedi: Premier liga i susret sa WBA u gostima (subota, 16.00 sati)