EPL: Arsenal – Tottenham 4-4

30. Oktobra 2008. Komentari isključeni za EPL: Arsenal – Tottenham 4-4 Arhiva utakmica Redakcija
Prava drama je krenula u drugom dijelu kada prvo Gallas u prvoj minuti
nastavka donosi Arsenalu prednost, a onda Adebayor povecava na 3-1 u
64. minuti. To nije dugo trajalo – Almunia pravi jos jednu gresku i
lose brani jedan sut iz daljine a Bent natrcava i smanjuje na 3-2. Ipak
vec u narednom napadu je 4-2 – ovaj put strijelac za Arsenal je Robin
Van Persie.

Nakon toga, dugo je Arsenal bio u potpunoj kontroli i lagano su privodili utakmicu kraju. Mozda je trebalo malo vise htjenja da se postigne jos jedan gol i zapecati utakmica, no to se nije desilo. Naprotiv – opustanje je bilo ocigledno i kazna je stigla u najgorem mogucem vidu.

Gael Clichy koji je odigrao majstorski utakmicu, okliznuo se na svojoj lijevoj strani i poklonio lotpu gostima. Iz tog napada, Jenas postize gol za 3-3 i nervoznu zavrsnicu. Bio je to 89. minut. Iako se cinilo da Arsenal ima dovoljno iskustva da ipak privede utakmicu kraju, u 94. minuti Modricev udarac pogadja stativu a na odbijenu loptu natrcava Lennon i postavlja konacnih 4-4.