LP: Arsenal lagano korača ka osmini finala, savladan Partizan

28. Septembra 2010. Komentari isključeni za LP: Arsenal lagano korača ka osmini finala, savladan Partizan Utakmice Redakcija
Arsenal je u 2. kolu grupe H u okviru Lige prvaka savladao beogradski Partizan rezultatom 1:3 i napravio korak ka osmini finala. Na utakmici su bila čak tri penala, no samo je jedan iskorišten. Golove za naš tim su postigli Arshavin, Chamakh i Squillaci, dok je za domaćine strijelac bio Cleo iz penala.Iako je Arsene Wenger imao velikih problema sa povredama, opet na terene nije izveo najjači sastav. Na klupi su ostali Nasri, Koscielny i Clichy.

Prva prava prilika na utakmici kumovala je i pogotkom. Nakon sjajne kombinacije Wilsherea i Arshavina, Rus je lagano matirao golmana Partizana u 15. minuti susreta.

Uprvao je Vladimir Stojković spasio beogradsku ekipu od potopa već u prvih 30 minuta. Arshavin je imao tri sjajne prilike u vrlo kratkom razmaku. Prvi put je nesebično asistirao za Chamakha što je bio loš izbor, drugi put je Stojković sjajno intervenisao, da bi treći put nakon lobovanja golmana domaće ekipe, Jovanović ispucao loptu ispred gola.

I češki reprezentativac, Tomas Rosicky je imao sjajnu priliku, izašao je sam na Stojkovića, ali reprezentativni golman Srbije je sjajno intervenisao.

Partizan je do izjednačenja došao nakon što je Denilson u 32. minuti igrao rukom u šesnaestercu Arsenala, a siguran izviđač sa bijele tačke je bio Cleo.

I nakon izjednačenja, Arsenal je i dalje bio dominantniji na terenu, međutim nije bilo velikih prilika, te je konačan rezultat prvog poluvremena bio 1:1.

U nastavku ista slikao kao i u prvom poluvremenu, dominacija Arsenala. U 56. minuti Chamakh je pojegao Jovanoviću, a štoper Partizana ruši Marokanca u šesnaestercu nakon čega mu je arbitar ovog meča pokazao crveni karton. Arshavin je preuzeo odgovornost na sebe, no junak Partizana ove večeri, Stojković je odbranio.

Aleksandar Stanojević je odmah nakon crvenog kartona mijenjao, a u igru usmjesto Tomića je ušao Stefan Savić, 19-godišnji reprezentativac Crne Gore, koji je bio na korak do potpisivanja za Arsenal, no sve je to propalo zbog njegovog ”dugog jezika”, a poznato je da Arsene Wenger ne voli igrače koji puno pričaju i iznose neke stvari van svlačionice.

Na terenu kao da je postojala samo jedna ekipa, Arsenal. Redali su manje šanse, a najveću u drugom poluvremenu je imao Arshavin u 70. minuti kada je golman beogradskog kluba još jednom izvrsno intervenisao.

Samo minutu nakon toga Rosicky sjajno centrira sa desne strane, a Savić je pokušao izbiti loptu ispred Chamakha, ali pogodio je prečku, a Marokanac glavom odbijenu loptu posprema u mrežu i vraća prednost Topnicima od 1:2.

Wengere je u 74. minuti izvršio dvostruku izmjenu, u igru je ušao dvostruki strijelac u utakmici protiv W.B.A. umjesto Wilsherea, a Meksikanac Vela je zamijenio Chamakha.

Squillaci u 82. minuti postiže svoj prvijenac u dresu Arsenala. Nakon Nasrijevog centaršuta iz kornera, 30-godišnji Francuz je odlično skočio i postigao treći gol za Arsenal na ovom susretu.

Priliku u ovoj utakmici je dobio i Clichy koji je ušao umjesto Arshavina, a u 84. minuti Wolfgang Stark dosuđuje i treći penal na utakmici i to drugi za ekipu Partizana. Cleo nije uspio da postigne svoj drugi pogodak, jer ga je pročitao Fabianski.

Do kraja utakmice jedinu veliku priliku je imao Ilić u posljednjoj minuti nadoknade, ali sjajno je intervenisao Fabianski. Konačan rezultat utakmice je bio 1:3.

Partizan: Stojković, Stevanović, Jovanović, Krstajić, Lazevski, Tomić (od 60. minute Savić), Medo, Petrović (od 69. minute Smiljanić), Ilić, Boya (od 83. minute Iliev), Celo.

Arsenal: Fabianski, Sagna, Djourou, Squillaci, Gibbs, Rosicky, Denilson, Song, Arshavin (od 85. minute Clichy), Wilshere (od 74. minute Nasri), Chamakh (od 74. minute Vela).

Žuti kartoni: Ilić (Partiza)

Crveni kartoni: (Jovanović (Partizan)

Sudija: Wolfgang Stark

Igrač utakmice: Andrey Arshavin – Iako nije iskoristio penal, najviše se trudio u ovoj utakmici, te je najviše puta zaprijetio golmanu Partizana, Vladimiru Stojkoviću, no nije imao sreće.

Momenat utakmice: Zasigurno crveni karton Jovanovića nakon kojeg kao da je postojala samo jedna ekipa na terenu, Arsenal.

Slijedi: Gradski derbi i derbi 7. kola Premiershipa, utakmica protiv Chelseaja koja se igra na Stamford Bridgeu.

Podsjetimo da je ovoj utakmici prisustvovalo i 18 članova našeg Udruženja. Karte su dobili preko Arsenalove oficijelne stranice (arsenal.com), a ovo je prvi put da neko iz BiH ide organizovano na utakmicu nekog stranog kluba.