Gervinho dolazi, očekuje se potpisivanje ugovora

Uprava Arsenala na svom je internetskom sajtu potvrdila dolazak sjajnog bjelokošćanskog krilnog napadača, Gervinha. 24-godišnji fudbaler dolazi u Arsenal iz Lillea, a službeni potpis (potpisivanje ugovora) očekuje se narednih dana.
Gervinho iza sebe ima sjajnu sezonu u Lilleu. Postigao je 15 golova i zabilježio 10 asistencija u 40 nastupa, ove sezone, za aktuelnog prvaka Francuske. U dvije sezone, koliko je u Lilleu, Gervinho je postigao 28 golova u 67 nastupa. Prije Lillea bio je član Le Mansa.
Gervinho je igrao i za nacionalnu selekciju Obale Slonovače na Olimpijadi u Pekingu 2008. godine, a bio je u rosteru reprezentacije na posljednjem Svjetskom nogometnom prvenstvu u Južnoj Africi. Do danas, skupio je 27 nastupa za “Slonove”, a šest puta se upisivao u listu strijelaca. Ono što je interesantno za njega je i to da dolazi iz iste fudbalske akademije kao i aktuelni član “Topnika” Emmanuel Eboue (“ASEC Mimosac”).
Uskoro vam donosimo ekskluzivnu priču o Gervinhu i njegovom službenom prelasku na Emirates.
