Twitter feed
Postani clan

Arsenal slavio na Anfieldu

van_persie_i_szczesny
Sjajnu utakmicu na otvaranju 27. kola Premiershipa prikazali su nam na Anfieldu Liverpool i Arsenal, a na kraju su slavili nogometaši Arsenala rezultatom 2:1.
Nakon uvodnih petnaest u kojima smo mogli vidjeti tek nekoliko poluprilika, od 18. minute krenula su prava uzbuđenja. Upravo u 18. minuti kada golman Arsenala Szczesny u gol prilici ruši Suareza, a sudija Mark Halsey pokazuje na bijelu tačku. Odgovornost je preuze Dirk Kuyt, no mladi golman Arsenala fantastično brani njegov udarac, da bi potom uspio odbraniti i drugi pokušaj sa svega dva metra.

Ipak, četiri minute kasnije Liverpool stiže do vodstsva. Nakon jednog kontra napada domaćih, Henderson upućuje oštar centaršut u kazneni prostor, a na njegovu loptu nespretno reaguje štoper gostiju iz Londona Laurent Koscielny koji trese vlastitu mrežu za vodstvo Redsa od 1:0.

Redsi još jednu dobru priliku imaju u 26. minuti. Henderson je fantastično šutirao Szczesny je odbranio, lopta se odbila do Suareza koji pogađa stativu gola Arsenala.

Kazna za ovaj promašaj uslijedila je u 31. minuti kada Arsenal iz prve ozbiljnije prilike dolazi do izjednačenja. Sagna je uputio centaršut u peterac, a Robin Van Persie pored Carraghera glavom u padu pogađa za izjednačenje rezultata.

Luis Suarez novu dobru priliku propušta u 40. minuti. Feneomenalno je prošao nekoliko igrača Arsenala, ušao u kazneni prostor, dobro šutirao. no Szczesny još jednom fenomenalno brani.

Prvo poluvrijeme je okončano još jednom pogođenom stativom. Adam je ovog puta ubacio loptu sa lijeve strane, a Dirk Kuyt pogađa stativu, te se na poluvrijeme otišlo rezultatom 1:1, čime su mnogo zadovoljniji mogli biti fudbaleri Arsene Wengera.

Drugo poluvrijeme, barem njegovih prvih 25 minuta nije donijelo ni izbliza tolika uzbuđenja kao prvo. Vidjeli smo tek nekoliko poluprilika, a u 70. minutu dobru priliku ne koristi Martin Kelly koji promašuje loptu sa svega dva metra od gola.

Jedino vrijedno pomena u ovom dijelu susreta je teža povreda Mikela Artete u deuelu sa Jordanom Hendersonom nakon koje je Španac morao napustiti igru.

Već u narednom napadu Walcott je imao veoma dobru priliku za Arsenal, no Reina fantastično brani njegov udarac. Liverpool je ponovo imao više loptu u svom posjedu, no nisu uspjevali da ozbiljnije ugroze mrežu Szczesnyog.

Itekako je u organizaciji igre Redsa falio kapiten Steven Gerrard, pa je tako do kraja susreta Liverpool ostao bez konkretne završnice. Kazna za  promašene prilike stigla je u 93. minuti utakmice. Robin Van Persie je sjajnim golom donio pobjedu Arsenal iako je londonski tim gotovo kompletan susret bio u podređenom položaju.