LS: Arsenal – Steaua 2-1

13. Decembra 2007. Komentari isključeni za LS: Arsenal – Steaua 2-1 Arhiva utakmica Redakcija
diaby.jpgArsenal je u poslijednjem kolu grupne faze takmicenja u Ligi Sampiona savladao rumunsku Steaua Bukurest rezultatom 2-1. Nazalost, pobjeda nije bila dovoljna da obezbjedi Topnicima prvo mjesto u grupi zbog pobjede Seville u Pragu, tako da ce Arsenal na izvlacenju parova za naredni krug takmicenja biti u drugoj jakonoj grupi.

Susret protiv Steaue je bio nova prilika za Arsene Wengera da dodijeli sansu nekim igracima koji nisu imali previse prilika ove sezone a najveci dobitak za Arsenal je povratak Robina van Persiea i Abou Diabya. Svoj prvi nastup nakon dugo vremena je imao i Jens Lehmann. Arsenal je utakmicu zavrsio u prvom dijelu kada su Abou Diaby u 8-moj i Nicklas Bendtner u 42. minuti donijeli, kasnije ce se ispostaviti, nedostizno vodstvo. Topnici su promasili jos nekoliko odlicnih prilika, posebno u prvom dijelu susreta.

Van Persie je odigrao 65 minuta dok je Abou Diaby dobio nesto vecu minutazu, odigravsi 70 minuta. Sigurno da je povratak ove dvojice veliki plus pred nedjeljni derbi protiv Chelsea. Golove i pregled prvog poluvremena mozete pogledati u nasoj sekciji 'Golovi'.