EPL: Tottenham – Arsenal 0-0

26. Februara 2009. Komentari isključeni za EPL: Tottenham – Arsenal 0-0 Arhiva utakmica Redakcija

eboueSuprotno ocekivanjima, sjeverno-londonski derbi izmedju Arsenala i Tottenhama je zavrsio bez golova, 0-0. Nakon sto je u zadnje dvije utakmice izmedju ova dva kluba postignuto 14 golova, ovaj put su mreze mirovale sto nemoze u potpunosti zadovoljiti niti jednu stranu.

Arsene Wenger bi ipak mogao biti sretniji od dva menadzera obzirom da su Topnici odigrali vise od pola utakmice sa igracem manje, zbog iskljucenja Emmanuela Ebouea u 37. minuti. Po prvi put ove sezone, na klupi Arsenala je sjedio Eduardo, kao i novo pojacanje Andrei Arshavin. No ni jedan ni drugi nisu dobili sansu da igraju, sto zbog rezultata, sto zbog njihove nespremnosti.

O samoj utakmici se nema puno toga reci. Arsenalu je ponisten gol u 13. minuti iako se cinilo da je bio potpuno ispravan. Sudija Mike Dean je ocjenio kako je Eboue prije postizanja goal napravio prekrsaj nad Johnatanom Woodgateom. Dosta sumnjiva odluka…Tottenham je imao vise od igre u prvom dijelu ali nisu imali nekih posebno dobrih sansi. S druge strane Arsenal je, narocito nakon iskljucenja Ebouea, igrao nesto zatvorenije, cekajuci na svoju priliku iz kontranapada.

Treba reci da je samo par minuta prije crvenog kartona igru morao napustiti Emmanuel Adebayor koji je zadobio povredu misicia i ceka ga najmanje tri sedmice van terena. Druga povreda za Arsenal se desila pred sami kraj, kada je Gael Clichy dobio posjekotinu na glavi nakon duela sa Bentom.

Najbolju priliku za Arsenal imao je Alex Song u 70. minuti, no njegov sut, nakon kornera, sa nekih 6-7 metara je zavrsio pored gola.

Ovaj rezultat ostavlja Arsenal na 5. mjestu sa 5 bodova zaostatka za Chelsea. Predstoji teskih par mjeseci za tim Arsena Wengera u pokusaju da se ipak izborimjesto koje eventualno vodi u Ligu Prvaka.

ARSENAL: Almunia – Sagna, Toure, Gallas, Clichy (Gibbs) – Eboue, Denilson, Song, Nasri – Van Persie, Adebayor (Bendtner).